Mapa świata w wersji 3D

Póki co podróżujemy palcem po mapie! Ale za to jakiej!

W ramach realizacji projektu „Poznawanie przez podróżowanie” dofinansowanego ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu Alicja Wiślińska – Kornacka, artystka z Torunia poprowadziła warsztaty manualne, na których stworzyliśmy ogromną mapę! Warsztaty odbyły się w czasie Tygodnia Bibliotek, 12 i 13 maja.

Swoje plastyczne umiejętności mieli okazję rozwijać zarówno dorośli, jak i dzieci. Pierwszego dnia warsztatów pracowali dorośli. W czasie wspólnych działań za pomocą kalki przeniesione zostały kontury wszystkich kontynentów, a także naklejono poszczególne warstwy, by uzyskać efekt 3D. Następnego dnia młodzi czytelnicy pod okiem artystki zajęli się kolorowaniem mapy zgodnie z jej ukształtowaniem terenu. Przy okazji zdobywania umiejętności artystycznych uczestnicy warsztatów zdobyli bogatą wiedzę geograficzną.

Jeśli jesteście ciekawi efektów naszej pracy koniecznie odwiedźcie Gminna Biblioteka Publiczna w Lubiewie! Na mapie będziecie mogli zaznaczyć miejsca, które odwiedziliście, a także te które poznaliście, dzięki czytaniu książek! Przypominamy o konkursie czytelniczym „Podróżnik”! Zbierajcie pieczątki za przeczytane książki i łapcie NAGRODY!

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Zobacz inne wpisy z tej samej kategorii

Menu dostępności (ALT+U)