Zapraszamy na warsztaty z artystkami z Torunia

Zapraszamy na niesamowitą przygodę! Wyruszcie z B-CKiP do świata legend! Już dzisiaj ruszają zapisy na warsztaty teatralno-scenograficzne, które organizujemy dzięki dofinansowaniu projektu „Śladem legend” z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Celem warsztatów jest stworzenie spektaklu i niezbędnych rekwizytów na podstawie legend z terenu naszej gminy. Możemy zorganizować dojazdy dla dzieci. Koszt dowozu będzie jednak po stronie rodziców.

Czas zajęć:

od poniedziałku 28 sierpnia do piątku 30 sierpnia

codziennie od 10:00 do 13:00

Miejsce zajęć:

Biblioteka – Centrum Kultury i Promocji Gminy Lubiewo

ul. W. Witosa 1, 89-526 Lubiewo

Zapisy osobiście w siedzibie instytucji lub pod nr. 512 864 195.

Termin zapisów: do 8 sierpnia

Warsztaty poprowadzą:

  • Barbara Rogalska (warsztaty teatralne) – aktorka, pedagog teatralny, absolwentka białostockiego Wydziału Teatru Lalek Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza (obecnie Akademia Teatralna) w Warszawie i Studium Pedagogicznego na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Wieloletnia aktorka Teatru Baj Pomorski w Toruniu, zagrała w ponad czterdziestu przedstawieniach. Współpracowała m.in. z Wydziałem Nauk Pedagogicznych i Historycznych UMK, prowadząc zajęcia z emisji głosu, a także z Policealnym Studium Edukacji i Praktyk Teatralnych w Toruniu. Jest autorką i realizatorką licznych projektów i warsztatów teatralnych.
  • Alicja Wiślińska – Kornacka (warsztaty scenograficzne) – w swojej działalności pedagogicznej współtworzyła Akademię Twórczości przy Towarzystwie „Paideia” w Toruniu będąc jednocześnie jej dyrektorem i wykładowcą. Od 2003 jest organizatorem i prowadzącym pracownie plastyczne w klubach „Jantar” i „Rubin” w Toruniu. W ramach autorskich projektów realizowanych w pracowniach, dzieci i młodzież poznają techniki malarskie, rozwijają swoje zdolności i umiejętności. Współpracuje z Policealnym Studium Technik Teatralnych w Toruniu (od 2000 r.) prowadząc zajęcia ze scenografii – od jej koncepcji plastycznej po wykonanie. Współpracuje z teatrem lalek „Zaczarowany świat realizując scenografie do spektakli.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

Zobacz inne wpisy z tej samej kategorii

Menu dostępności (ALT+U)