W niedzielę 10 listopada odbył się 9 Koncert listopadowy. Jak co roku mieszkańcy gminy Lubiewo licznie uczcili Święto Niepodległości. Koncert rozpoczął Mazurek Dąbrowskiego, który wspólnie odśpiewaliśmy przy akompaniamencie Orkiestry Dętej OSP w Bysławiu.

Program artystyczny rozpoczął taniec z flagami w wykonaniu zespołu tanecznego Swing, a także występ solistek z Biblioteki – Centrum Kultury i Promocji Gminy Lubiewo (Wiktoria Szwaracka w piosence „My, pierwsza brygada” oraz Amelia Turzyńska w piosence „Rozkwitały pąki białych róż”).

Gościem specjalnym tegorocznego koncertu był duet Soprano&Piano z Bydgoszczy. Wokalistki na co dzień śpiewają w Operze Nova w Bydgoszczy, u nas wykonały koncert o charakterze patriotycznym, zapraszając do wspólnego śpiewania zebraną publiczność. Mieliśmy okazję wysłuchać również dwóch pieśni operowych: „Aria ze śmiechem” z opery Perichola oraz „Barcarolle” Offenbacha.

Na zakończenie tradycyjny już koncert Orkiestry Dętej Ochotniczej straży Pożarnej w Bysławiu. Jak co roku kapelmistrz Andrzej Ponicki wręczył nagrody za wyróżnienia za całoroczną pracę włożoną w rozwój muzycznych umiejętności. W tym roku odznaki „Super Muzyk” oraz pamiątkowe karykatury otrzymali: Renata Urban oraz Martyna Słupińska.

Dziękujemy mieszkańcom gminy Lubiewo za liczne przybycie na Koncert Listopadowy oraz wspólne uczczenie narodowego święta.

Zobacz inne wpisy z tej samej kategorii

Menu dostępności (ALT+U)