8 – 15 maja Tydzień Bibliotek

Biblioteka w Lubiewie i Bysławiu zapraszają na Tydzień Bibliotek! Poniżej zamieszczamy harmonogram zaplanowanych atrakcji! Wraz z rozpoczęciem Tygodnia Bibliotek rozpoczynamy realizację projektu „Poznawanie przez podróżowanie”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Temat podróży będzie towarzyszył nam do końca listopada!

Poniedziałek 10 maja – Konkurs czytelniczy „Podróżnik”

Od poniedziałku 10 maja zapraszamy młodych czytelników biblioteki w Lubiewie i Bysławiu do wzięcia udziału w Konkursie czytelniczym „Podróżnik”.

Zasady konkursu:

  • Konkurs skierowany jest do młodych czytelników Gminnej Biblioteki Publicznej w Lubiewie oraz Filii Biblioteki w Bysławiu.
  • Za każdą wypożyczoną i przeczytaną książkę czytelnik otrzymuje pieczątkę.
  • Po zebraniu 10 pieczątek czytelnik otrzymuje DYPLOM oraz UPOMINEK.
  • Konkursowa karta z zebranymi 10 pieczątkami weźmie udział w dodatkowym losowaniu nagród na zakończenie konkursu.
  • Konkurs trwa od 10 maja 2021 do 30 listopada 2021.
  • 1 czytelnik może wziąć udział w konkursie 1 raz.

Warsztaty manualne pt. „Mapa świata”

W czasie warsztatów czytelnicy stworzą olbrzymią mapę świata. Mapy zawisną na ścianach biblioteki na cały czas realizacji zadania. Nasi czytelnicy będą mogli pinezkami zaznaczać miejsca, w których byli dzięki przeczytanym książkom lub które rzeczywiście zwiedzili.

12 maja (środa), od godz. 14:00 warsztaty manualne w Gminnej Bibliotece w Lubiewie (prowadząca: Alicja Wiślińska – Kornacka)

14 maja (czwartek), od godz. 15:00 warsztaty manualne w Filii Biblioteki w Bysławiu

Gra terenowa

Filia Biblioteki w Bysławiu w czwartek 13 maja o godz. 15:00 zaprasza na grę terenową na podstawie serii książek dla dzieci Marcina Kozioła o Maksymilianie Wombacie. (Uwaga! Już teraz możemy zdradzić, że dzięki dofinansowaniu i w ramach realizacji projektu zorganizujemy spotkanie z autorem książek dla dzieci – Marcinem Koziołem).

Gminna Biblioteka Publiczna w Lubiewie zaprasza na grę terenową (również opartą na serii książek o Maksymilianie Wombacie) w piątek 28 maja.

Uwaga!

OGOSZENIE WYNIKÓW w piątek 14 maja po godzinie 16:00 ogłosimy wyniki Konkursu Literackiego „Dziennik z podróży”. Listę laureatów konkursu ogłosimy na naszym fanpage’u i stronie internetowej. Zwycięzców poinformujemy również telefonicznie o wynikach konkursu.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Zobacz inne wpisy z tej samej kategorii

Menu dostępności (ALT+U)