„Rym, cym, cym” – dofinansowanie z MKiDN

Biblioteka – Centrum Kultury i Promocji Gminy Lubiewo otrzymała dofinansowanie
w wysokości 13 800 zł na realizację projektu pt. „Rym, cym, cym”  w ramach programu Partnerstwo dla książki, które finansowane jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Strategicznym celem programu jest poprawa dostępu do książki w jej wszystkich formach, a także wzmocnienie kulturotwórczej roli księgarń i bibliotek.

Dzięki otrzymanemu dofinansowaniu w naszych bibliotekach (w Lubiewie i Bysławiu) zorganizujemy liczne atrakcje, a wszystkim działaniom towarzyszyć będą rymy i to w każdej postaci.

W ramach projektu „Rym, cym, cym” nasi najmłodsi czytelnicy spotkają się z Agnieszką Frączek, która w książkach dla najmłodszych popularyzuje wiedzę o współczesnej polszczyźnie. W swoich wierszach opowiada o kulturze słowa, a także rozprawia się z błędami językowymi. Nasze biblioteki oraz czytelników odwiedzi również Joanna Zagner – Kołat, ilustratorka książek dla dzieci, która współpracuje również z takimi czasopismami jak „Bluszczyk”, „Świerszczyk” i „Miś”. Poza spotkaniami zorganizujemy warsztaty
z rymowania z Kaliną Jerzykowską oraz warsztaty ilustratorskie z Alicją Wiślińską-Kornacką. W ramach projektu zaprosimy naszych czytelników do udziału w trzech bibliotecznych konkursach: konkurs na rymowanki, konkurs dla najmłodszych „Rym, cym, cym” oraz konkurs dla młodzieży „Bitwa na rymy”.

To już drugie dofinansowanie w ramach programu Partnerstwo dla książki. W ubiegłym roku otrzymaliśmy 8 tys. zł na realizację projektu „Czytusie w akcji!”, dzięki któremu w naszych bibliotekach po raz pierwszy zorganizowaliśmy spotkania z autorkami książek dla najmłodszych (Elizą Piotrowską, czy Zofią Stanecką). W tym roku, dzięki kolejnemu dofinansowaniu, również zorganizujemy spotkania autorskie ze znanymi twórcami. Mamy nadzieję, że obecna, trudna sytuacja niebawem się uspokoi, a my będziemy mogli zorganizować dla naszych czytelników wszystkie zaplanowane działania. Z nadzieją patrzymy w przyszłość.

https://www.facebook.com/kulturalubiewo/videos/3093628224001745/

 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury 

 

 

Zobacz inne wpisy z tej samej kategorii

Menu dostępności (ALT+U)