Rym, cym, cym – znajdź swój rym! Czyli online’owy Tydzień Bibliotek oraz konkurs z ekstra nagrodami!

Co roku Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich organizuje, w dniach 8-15 maja, Tydzień Bibliotek – program promocji czytelnictwa i bibliotek. Ma on na celu podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększanie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa.

Biblioteka – Centrum Kultury i Promocji Gminy Lubiewo co roku angażuje się w tę akcję i organizuje czytelnicze atrakcje dla swoich czytelników. W tym roku pomimo pandemii koronawirusa nie zamierzamy rezygnować z Tygodnia Bibliotek. Dla naszych czytelników zaplanowaliśmy online’owy Tydzień Bibliotek. Główną atrakcją tegorocznego czytelniczego tygodnia będzie Konkurs na rymowankę, którym rozpoczniemy realizację bibliotecznego projektu pt. „Rym, cym, cym” dofinansowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Jak wziąć udział w konkursie? To proste! Wystarczy napisać autorską rymowankę i przesłać ją mailem lub listem tradycyjnym do B-CKiP Gminy Lubiewo. Przygotujemy również konkursową skrzynkę, do której będzie można wrzucać konkursowe rymowanki. Znajdziecie ją w bibliotece w Lubiewie.

Do wygrania atrakcyjne nagrody o łącznej wartości 800 zł! Konkurs dedykowany jest do uczniów szkół podstawowych z terenu gminy Lubiewo. Prace oceniane będą w trzech kategoriach wiekowych: uczniowie klas I-III, IV – VI oraz uczniowie klas VII – VIII. Jeden uczestnik może złożyć jedną pracę konkursową (rymowany wierszyk). Termin oddawania prac upływa w poniedziałek 25 maja. Wyniki już w piątek 29 maja!

Składając pracę konkursową należy pamiętać, by budowa wiersza opierała się na polskim systemie wersyfikacyjnym (wiersz sylabiczny z rymami). Wiersz powinien również posiadać temat, np. o zwierzętach, przyjacielu, pogodzie, itp. Konkursowa rymowanka powinna zawierać minimum 6 wersów (I kat. wiekowa), 8 wersów (II kat. wiekowa) i min. 10 wersów (III kat. wiekowa).

W czasie całego Tygodnia Bibliotek nasi czytelnicy będą mogli znaleźć dodatkowe atrakcje na fanpage’u BCKiP. Nasze bibliotekarki Joanna Baumgart oraz Daria Ochendal przygotowują już literackie ciekawostki i zadania. „Zasmakuj w bibliotece” to przewodni temat ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek, nie zabraknie również rymowanych inspiracji, które zachęcą naszych czytelników do udziału w Konkursie na rymowankę.

 

Nagrody już czekają!

 

Regulamin konkursu do pobrania: (REGULAMIN-konkurs-na-rymowankę-skonwertowany)

Karta zgłoszeniowa do pobrania: (załącznik-nr-1.-skonwertowany)

Klauzula RODO do pobrania: (Załącznik-nr-2.-skonwertowany)

Oświadczenie o przekazaniu praw autorskich: (złącznik-nr-3.-skonwertowany)

 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury 

Zobacz inne wpisy z tej samej kategorii

Menu dostępności (ALT+U)