Agnieszka Frączek w B-CKiP!

Jak wytłumaczyć dzieciom zawiłe tajemnice języka polskiego? Na tym doskonale zna się Agnieszka Frączek – autorka książek dla dzieci, ale także doktor habilitowana językoznawstwa.

We wtorek 22 września dzieci z klas I – III ze Szkoły Podstawowej im. Wojska Polskiego w Lubiewie oraz uczniowie klas III Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Bysławiu odwiedziły Gminną Bibliotekę Publiczną w Lubiewie oraz Filię Biblioteki w Bysławiu. Nasi najmłodsi czytelnicy mieli okazję poznać autorkę wierszy, które pojawiają się m.in. w ich podręcznikach.

Na spotkaniu autorskim dowiedzieliśmy się jak Pani Agnieszka tworzy swoje teksty. Wiersze Agnieszki Frączek skrywają otaczającą ją rzeczywistość, ale także odrobinę wyobraźni, ale przede wszystkim wyjaśnią zawiłości języka polskiego.

„Łap byka za rogi”, „Byk jak byk „, czy też „Jedna literka, a zmiana wielka” to jedne z blisko 80 tytułów książek, które wydała autorka. Swoją literacką przygodę rozpoczęła w 2002.

Spotkanie odbyło się w ramach realizacji projektu „Rym, cym, cym”, dofinansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

 

Projekt „Rym, cym,cym” realizujemy dzięki dofinansowaniu ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Zobacz inne wpisy z tej samej kategorii

Menu dostępności (ALT+U)