B-CKiP włącza się w Tydzień z Internetem

Tydzień z Internetem to doroczna, ogólnoeuropejska kampania, której celem jest zachęcenie jak największej liczby osób do poznania możliwości, jakie daje Internet. W Polsce odbywa się już po raz siódmy. W tym roku rozpoczyna się 27 marca a kończy 2 kwietnia. Działania polegają na organizowaniu spotkań prezentujących ciekawe i praktyczne sposoby wykorzystania nowych technologii głównie dla tych, którzy do tej pory z nich nie korzystali.

Harmonogram spotkań:

1) 28 marca (wtorek) godz. 16:00„Selfuj się kto może!”, miejsce spotkania: Filia Biblioteki w Bysławiu.
Osoba prowadząca zajęcia: Izabela Kotlęga
To spotkanie dla różnych grup wiekowych. Uczestnicy, wykorzystując urządzenia mobilne (telefony komórkowe, tablety) lub komputery stacjonarne, uczą się jak prosto i efektownie edytować swoje zdjęcia, wykorzystując proste narzędzie online. Zajęcia trwają ok. półtorej godziny.

2) 29 marca (środa) o godz. 18:00„E-pasjonaci”, miejsce spotkania: B-CKiP, Lubiewo
Osoby prowadzące zajęcia: Joanna Baumgart, Monika Januszewska
Podczas spotkania uczestnicy poznają inspirujące blogi i przekonają się, że sami w podobny sposób mogą dzielić się swoimi pasjami w sieci.
„e-Pasjonaci” to spotkanie dla różnych grup wiekowych, przede wszystkim dla osób dorosłych korzystających lub planujących rozpoczęcie korzystania z Internetu. W szczególności dla tych, których mogłyby zachęcić do tego przydatne i praktyczne materiały znajdujące się w sieci

3) 30 marca (czwartek) o godz. 15:00 „Zagrajmy w eksperymenty!”, miejsce spotkania B-CKiP, Lubiewo
Osoby prowadzące zajęcia: Monika Januszewska, Krystyna Deręgowska
Zagrajmy w eksperymenty to spotkanie dla osób w różnym wieku (zachęcamy zwłaszcza dzieci), które będą wspólnie przeprowadzać proste i efektowne eksperymenty, a przy okazji odkrywać fascynujące zjawiska ze świata nauki. Na czas spotkania uczestnicy wejdą w rolę naukowców-badaczy i przekonają się, że eksperymentowanie może być nie tylko pasjonującym zadaniem, lecz także znakomitą zabawą.
W programie: gejzery, wulkany, gumowe jajko, kolorowe mleko, jajko w butelce i inne.

 

Zobacz inne wpisy z tej samej kategorii

Menu dostępności (ALT+U)