Biblioteka. OCZYwiście! – wspólnie uczciliśmy Tydzień Bibliotek!

Filia Biblioteki w Bysławiu włączyła się w ogólnopolską akcję Tygodnia Bibliotek, a wszystko po to, by zachęcić Was do czytania i korzystania z oferty biblioteki! Hasło przewodnie brzmiało: „Biblioteka. OCZYwiście!”. Niezmiernie się cieszymy, że byliście z nami i aktywnie uczestniczyliście w przygotowanych atrakcjach.

W poniedziałek 8 maja można było wykonać pamiątkowe zdjęcia w mini studio fotograficznym. Przygotowaliśmy różne akcesoria, między innymi śmieszne oczy, kapelusze, czy pistolety, które nadały zdjęciom wyjątkowy charakter. Wykonane „fotki” przesłaliśmy mailem do uczestników zabawy.

Również od poniedziałku rozpoczęła się zabawa, której nadaliśmy kryptonim: „Czytusie w akcji”. Na terenie Bysławia ukryliśmy tajemnicze stworki – „Czytusie”, które trzymały książeczki, a w nich ukryte zostały pytania. Osoby, którym udało się odnaleźć „Czytusia” i rozwiązać zadanie, a następnie przyniosły rozwiązanie do Filii Biblioteki w Bysławiu, brały udział w losowaniu nagród. Zabawa trwała aż do czwartku, a w piątek o 18:00 odbyło się losowanie nagród.

We wtorek 9 maja odwiedziła nas II klasa Szkoły Podstawowej w Bysławiu wraz z wychowawczynią. Przygotowaliśmy dla nich wyjątkową lekcję biblioteczną. Uczniowie zmierzyli się z „wybuchowymi” pytaniami, wykonali również pamiątkowe zdjęcia w mini studio fotograficznym, a także przygotowali plakaty, zachęcające inne dzieci do czytania książek. Na koniec wysłuchali bajki Michaliny Prześlugi o „ Rozczarowanym Rumaku Romualdzie”, by się przekonać jakie niespodzianki czekają w książkach na czytelników.

Na zakończenie Tygodnia Bibliotek przygotowaliśmy grę terenową pt.: „Magiczny świat Disne’a”. W różnych miejscach w Bysławiu ukryliśmy dla uczestników zadania, nawiązujące treścią do bajek Disney’a. Uczestnicy zabawy rozwiązywali z zaangażowaniem zadania, dzięki czemu udało im się zebrać wszystkie części finałowego hasła: „Lubię czytać”.

Już niedługo, bo 3 czerwca będą czekały na was w Filii Biblioteki w Bysławiu kolejne atrakcje. Tego dnia włączamy się w ogólnopolską akcję: „Noc Bibliotek”. Tego dnia będzie czekała nas was wyjątkowa zabawa: „Escape room”. Ma ona swój początek w grach wirtualnych i ostatnimi czasy jest bardzo popularną zabawą wśród dorosłych i młodzieży. Uczestnicy zostaną zamknięci w bibliotece. Będą mogli z niej wyjść, jeśli rozwiążą przygotowane zadania i zagadki, a następnie odnajdą klucz. Zapraszamy do biblioteki, przygotujemy dla Was moc atrakcji!

(I.K.)

Zobacz inne wpisy z tej samej kategorii

Menu dostępności (ALT+U)