Coroczny Koncert Kolęd B-CKiP już 5 stycznia!

Zapraszamy na coroczny Koncert Kolęd w B-CKiP. Już po raz czwarty wydłużamy świąteczną atmosferę do święta Trzech Króli.

5 stycznia (niedziela), godz. 15:00

Biblioteka – Centrum Kultury i Promocji Gminy Lubiewo

ul. W. Witosa 1, Lubiewo

Wstęp wolny! Zapraszamy wszystkich do wspólnego kolędowania.

W programie:
– koncert w wykonaniu chóru Camerata działającego przy TOK w Tucholi, pod dyrekcją Marzenny Tyrańskiej
– występy solistek z grupy wokalnej B-CKiP oraz uczniów Ogniska Muzycznego.

`Camerata` – 4-głosowy chór mieszany działający przy Tucholskim Ośrodku Kultury od kwietnia 2007 roku pod kierunkiem Marzenny Tyrańskiej.

Do chóru należą mieszkańcy Powiatu Tucholskiego – Tucholi, Bysławia, Płazowa, Lubiewa, Raciąża, Stobna, Cekcyna, Piastoszyna i Obrowa. A także, od niedawna, członkowie byłego zespołu muzyki dawnej ( w sumie 40 osób). Chórzyści na co dzień wykonują różnorodne zawody i pełnią odmienne funkcje społeczne. Łączy ich wspólna pasja śpiewania i przeżywania muzyki. Uczestniczenie w próbach i koncertach zaspokaja muzyczną ciekawość, jest szansą na poszerzenie wiedzy i doświadczeń muzycznych oraz okazją do kulturalnego i aktywnego spędzania czasu wolnego.

Camerata aktywnie uczestniczy w wielu przedsięwzięciach kulturalnych miasta i środowiska. Jest pomysłodawcą i inicjatorem różnorodnych imprez oraz koncertów o charakterze świeckim i religijnym.

W repertuarze chóru znajdują się 4-głosowe pieśni rozrywkowe, ludowe i biesiadne oraz patriotyczne i sakralne.

Podczas 8 letniej działalności chór reprezentował Tucholę w Toruniu, Inowrocławiu, Chełmnie, Czersku, Chojnicach, Drzycimiu, Śliwicach, Lubiewie, Raciążu, Kęsowie, Bysławiu, Człuchowie i Przechlewie.

 

 

 

 

Zobacz inne wpisy z tej samej kategorii

Menu dostępności (ALT+U)