Cuda wianki i Ruchańce z fjutem ponownie na plaży w Byslawiu

Już 15 sierpnia zapraszamy na kolejne wydarzenie na PLAŻY! W czwartek od godz. 15:00 na plaży nad Jeziorem Bysławskim ponownie odbędą się „Cuda wianki oraz „Ruchańce z fjutem”. Wydarzenie współorganizowane jest przez Małgorzatę i Grzegorza Oparków, którzy wygrali konkurs na inicjatywy lokalne.

Pani Małgorzata Oparka prowadzi Gospodarstwo Opiekuńcze w Lubiewicach. W ramach konkursu na inicjatywy lokalne, ogłoszonego przez naszą instytucję w styczniu br. pozyskała 2500,00 zł na realizację wydarzenia pod nazwą „Ruchańce z fjutem”. To dzięki jej inicjatywie będziemy mogli uczestniczyć w warsztatach wyrabiania i smażenia ruchańców. Na zakończenie czeka nas wspólna degustacja ruchańców z regionalnym fjutem, czyli sokiem z buraka cukrowego o konsystencji syropu. Seniorzy pełnić będą rolę animatorów.

Pani Małgorzata Oparka jest lokalną działaczką. Specjalizuje się w warsztatach mydlarskich, a rękodzieło jest jej wieloletnią pasją. Najczęściej pracuje z seniorami. Pragnie stwarzać im możliwość aktywnego spędzania czasu. Niedawno założyła fundację „CudaWianki”, której celem jest wspieranie seniorów.

Pan Grzegorz Oparka prowadzi Warsztatownię Matyldowej Zagrody, również w Lubiewicach. W ramach tego samego konkursu na inicjatywy lokalne pozyskał również 2500,00 zł na realizację wydarzenia pod nazwą „Cuda wianki”. Dzięki tej inicjatywie dzieci będa miały możliwość uczestniczenia w warsztatach mydlarskich, a także będziemy mieli okazję poznać techniki wicia wianków. Zgodnie z sobótkową tradycją wypuścimy je na wodę. Do wspólnego wicia wianków organizatorzy szczególnie zapraszają seniorów wraz z wnukami.

 

Dofinansowano ze środków Programu „Lokalne Partnerstwa PAFW” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce.

 

Zobacz inne wpisy z tej samej kategorii

Menu dostępności (ALT+U)