Czytusie w akcji! – czas na finał!

„Czytusie w akcji” to tytuł bibliotecznego konkursu, który zorganizowała dla swoich najmłodszych czytelników biblioteka z Lubiewa i filia w Bysławiu. „Czytusie” to zaczytane stworki, które już od Tygodnia Bibliotek (8 – 15 maja) zaczęły pojawiać się na terenie Lubiewa i Bysławia. Do każdego stworka dołączone było czytelnicze pytanie. Zadaniem młodych czytelników było odszukanie „Czytusia”, przyniesienie go do biblioteki i udzielenie prawidłowej odpowiedzi na pytanie. Ponad setka „Czytusi” pojawiła się aż 16 razy, co daje wynik 1600 możliwości wzięcia udziału w bibliotecznym konkursie. Zaangażowanych w konkurs było 153 młodych czytelników! Nagrodzonych zostało aż 35 osób.

Nagroda była wyjątkowa! W niedzielę 15 września odbyła się wycieczka do Torunia! W programie spektakl pt. „Brzydkie kaczątko” w Teatrze Baj Pomorski oraz wizyta w Niewidzialnym domu. Laureaci konkursu mieli okazję poznać codzienne funkcjonowanie osób niewidomych. Dotyk, słuch i zapach są szczególnie ważne w budowaniu obrazu rzeczywistego świata. Pobyt w niewidzialnym domu rozpoczęliśmy od rozmowy z osobą niewidomą, która opowiedziała o tym jak osoby te funkcjonują na co dzień. Kolejny etap to zwiedzanie czterech pokoi, w których pomimo otwartych oczu nie można było niczego zobaczyć! Zatem na czas zwiedzania i my staliśmy się niewidomi. Naszym przewodnikiem była osoba niewidoma, z którą przeszliśmy po 4 pomieszczeniach zaaranżowanych jako pokój, ulica, muzeum z rzeźbami oraz park.

Biblioteczny konkurs oraz wycieczka stanowią część realizowanego projektu „Czytusie w akcji” w ramach programu „Partnerstwo dla książki” dofinansowanego z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego (8 tys. dofinansowania).

 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury 

 

Zobacz inne wpisy z tej samej kategorii

Menu dostępności (ALT+U)