(Do) wolność czytania!

„CZYTUSIE W AKCJI” od 8 do 11 maja

Od wtorku do piątku na terenie Lubiewa będzie można znaleźć tajemnicze stworki – Czytusie. Trzymają one książeczki, w których znajdują się pytania. Czytusia wraz z prawidłową odpowiedzią należy przynieść do biblioteki. Karteczkę z odpowiedzią należy wrzucić do urny. Każdego dnia będzie na Was czekało nowe zadanie. Spośród prawidłowych odpowiedzi wylosujemy aż 50 takich samych nagród. W tym roku czekają na Was uchwyty do telefonów z okolicznościowym napisem „Tydzień Bibliotek 2018”.

ZAJĘCIA PLASTYCZNE ” Spotkanie w mikrokosmosie – zoom na owada” 11 maja godz. 16:30
Będzie to okazja przyjrzenia się z bliska niedostrzeganym na co dzień istotom – owadom (często przez nas bezmyślnie niszczonym). Rysując i malując pokażemy ich zaskakujące piękno, niepowtarzalne kształty i barwy. Zajęcia poprowadzi artystka z Torunia Alicja Wiślińska – Kornacka.
Forma zajęć -warsztaty
Technika mieszana: piórko,tusz, akwarela,
Materiały:
      -papier, piórka, patyki, pędzle,
     -tusze, kredki akwarelowe, ekolina, pastele;
     -pomoce -lupy , eksponaty(owadów i motyli),
     -atlasy i  książki o owadach
14 maja godz. 16:00 GRA TERENOWA „KSIĄŻKOWA PRZYGODA”
Gra ze scenariuszem zakończona wspólnym grillowaniem oraz losowaniem nagród.
Na zakończenie Tygodnia Bibliotek proponujemy udział w grze ze scenariuszem, która odbędzie się na terenie Lubiewa. Oczywiście tematem przewodnim będą książki. Zadania do rozwiązana zostaną umieszczone w kopertach, uczestnicy otrzymają mapę i w drogę. Po wykonaniu wszystkich zadań wielkie grillowanie i losowanie nagród. Koniecznie zgłoście swój udział.

 

Zobacz inne wpisy z tej samej kategorii

Menu dostępności (ALT+U)