Dofinansowanie z PAFW dla Kreatywnych warsztatowni!

Kolejna wspaniała wiadomość! Otrzymaliśmy grant w wysokości 10.000 zł, tym razem z programu Lokalne Partnerstwa PAFW!

W zeszłym roku realizowaliśmy projekt pr. „Kierunek PLAŻA” w ramach Lokalnego Partnertswa PAFW. Działaniem, które najbardziej cieszyło się popularnością była utworzona nad Jeziorem Bysławskim rodzinna warsztatownia. W zajęciach organizowanych przez animatorki naszej instytucji brali udział rodzice razem z dziećmi. Zajęcia odbywały się co piątek w godzinach popołudniowych. W każdym spotkaniu brało udział od kilkunastu do nawet ok. 70 osób.

W tym roku od kwietnia do grudnia 2022 będziemy realizować projekt „Kreatywne warsztatownie”, który został dofinansowany w kwocie 10 tys. przez Lokalne Partnerstwa PAFW w ramach Funduszu Rozwoju Pracowni Dobra Wspólnego.

Projekt zostanie podzielony na następujące obszary:

I Spotkanie integrujące, otwierające – Rodzinny dzień dziecka

Spotkanie odbędzie się na plaży w Bysławiu. Osią przewodnią będzie ekologia.

II Rodzinna Warsztatowania – zajęcia dla rodzin na plaży w Bysławiu

Posiadamy już wstępną tematykę spotkań:

1.            Warsztaty mozaiki artystycznej – filc

2.            Warsztaty sensoryczne – obrazy na ciastolinie

3.            Warsztaty stolarskie

4.            Warsztaty florystyczne

5.            Warsztaty cukierkowe

6.            Warsztaty krawieckie

7.            Warsztaty z programowania – kodowania

8.            Warsztaty ekologiczne

III Rodzinne spotkania z kulturą i tradycją

Pomysł na zajęcia rodzinne w Świetlicy Wiejskiej w Bysławiu powstał po rozmowach z częścią uchodźców zamieszkujących tę miejscowość.

Zajęcia rozpoczniemy w kwietniu/maju lub dopiero od września po zrealizowaniu warsztatowni na plaży. Bierzemy pod uwagę dwa terminy realizacji. Część Ukrainek oraz ich dzieci mają w sobie taka gotowość (dzieci od 2 tygodni uczęszczają już do lokalnej szkoły, część Ukrainek podjęła już nawet pracę), a część jest wycofana i potrzebuję czasu. Oczywiście warsztatownia rodzinna na plaży będzie przestrzenią wspólną zarówno  dla stałych mieszkańców, jak i uchodźców i może być też dobrym początkiem na włączanie.

Dofinansowano ze środków Programu „Lokalne Partnerstwa PAFW” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce

Zobacz inne wpisy z tej samej kategorii

Menu dostępności (ALT+U)