Dożynki Gminne w Lubiewie – fotorelacja

Zamieszczamy fotorelację z Dożynki Gminne w Lubiewie, które odbyły się w niedzielę 3 września 2023 r.

W niedzielny poranek organizatorzy uwijali się jak mrówki, by wszystko było gotowe na godzinę 15:00.

Tradycyjne obchody rozpoczęliśmy od dziękczynnej mszy świętej, a następnie uroczystym korowodem przeszliśmy do BCKiP Gminy Lubiewo, gdzie odbyła się druga cześć dożynkowych obchodów.

Mszę świętą w kościele pw. św. Mikołaja w Lubiewie odprawił proboszcz lubiewskiej parafii ks. Piotr Lubecki.

O oprawę muzyczną w czasie mszy zadbała Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej w Bysławiu, która zagrała również w czasie uroczystego pochodu. Korowód prowadziły również Mażoretki Bysławskie.

Na samym przodzie pochodu znajdowali się tegoroczni starości: Martyna i Marcin Lewandowscy.

Dożynkowa zabawa trwa w najlepsze, a my spieszymy z drugą partią zdjęć i w telegraficznym skrócie prezentujemy dożynkowe popołudnie.

Uroczystość gminnych dożynek otworzyła Joanna Jastak – Wójt Gminy Lubiewo wraz z Przewodnicząca Rady Gminy Lubiewo panią Zofią Reszka oraz sołtysem sołectwa Lubiewo panem Antonim Lewandowskim.

Dożynkowi starości dzisiejszych: Marcin i Martyna Lewandowscy przekazali tradycyjny bochen chleba, który został podzielony i rozdany uczestnikom dzisiejszego święta plonów.

W części oficjalnej nastąpiło również rozstrzygnięcie gminnego konkursu dla Kół Gospodyń Wiejskich na najlepsze dożynkowe stoisko, a także uroczyste przemowy gospodarzy dożynek oraz zaproszonych gości.

Dzisiejsze dożynki wypełnił również program artystyczny, o który zadbała Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej w Bysławiu, Mażoretki Bysławskie oraz wokalistki Grupy Wokalnej B-CKiP: Marta Rydzkowska, Oliwia Szulc oraz Blanka Poświata.

Przestrzeń wokół domu kultury wypełniły różnorodne stoiska, do których z zainteresowaniem zaglądali uczestnicy. Najważniejsze okazały się stoiska Kół Gospodyń Wiejskich z terenu Gminy Lubiewo, które zadbały o pyszne i tradycyjne jedzenie.

Znalazły się również takie stoiska jak:

– Stoisko Nadleśnictwo Zamrzenica, Lasy Państwowe,

– Stoisko OSSW SUCHA,

– Stoisko Bank Spółdzielczy w Koronowie,

– stoisko z miodami

– stoisko z grochówką

– stoisko OSP LUBIEWO

Animatorki BCKiP zorganizowały również atrakcje dla najmłodszych. Dzieci mogły bezpłatnie skorzystać z dmuchańców, a także pomalować twarze.

Jedną z głównych atrakcji dla dzieci był też labirynt ze snopków przygotowany przez pana sołtysa oraz starostę dożynek.

Dożynkowe święto zakończył turniej kół gospodyń wiejskich. Cóż to były za emocje i determinacja, wypełniona współpracą i dążeniem do wygranej.

Dziękujemy wszystkim za wspaniałe popołudnie!

Zobacz inne wpisy z tej samej kategorii

Menu dostępności (ALT+U)