Dzień Kobiet, Dzień Kobiet, niech każdy się dowie!

 „Dzisiaj święto dziewczynek. Uśmiechy są dla nich, zabawa i taniec, piosenka z radia popłynie”.  Zacytowane słowa przedszkolnej piosenki dają w pewien sposób odniesienie do sposobu w jaki postrzegamy Dzień Kobiet. Święto niby banalne jak tekst piosenki, ale zarazem jej słowa wskazują na ważny aspekt – święto to zaczyna nas dotyczyć już od najmłodszych lat, gdy idziemy do przedszkola. Chłopcy uczą się wierszyków, piosenek, wręczają kwiaty lub drobne upominki, a zarazem uczą się… przyzwyczajają… wchodzi im to w nawyk, że 8 marca składają dziewczynom, kobietom życzenia.

Dzień Kobiet, kojarzony zazwyczaj z okresem PRL-u, złamanym goździkiem oraz rajstopami, dzisiaj obchodzimy w różny sposób. Bywają oficjalne spotkania, gdzie panowie składają życzenia, ale coraz częściej święto to obchodzone jest przez same dziewczyny, kobiety… tak po prostu, w „babskim gronie”.

W odniesieniu do święta kobiet zdań i opinii jest wiele, sposobów i form świętowania jeszcze więcej, każda jest na swój sposób wyjątkowa, dlatego poniżej krótka fotorelacja z Dnia Kobiet w Filii Biblioteki w Bysławiu. Świętowałyśmy w „babskim gronie”. Były kwiaty… i projektowanie z ich płatków wymarzonej sukni, a na zakończenie coś pysznego!

(I.K.)

Zobacz inne wpisy z tej samej kategorii

Menu dostępności (ALT+U)