Dzień Seniora w B-CKiP – fotorelacja

W niedzielę 22 października 2023 r. świętowaliśmy w B-CKiP Dzień Seniora. Koniecznie zobaczcie jak bawili się seniorzy z gminy Lubiewo

Z okazji Dnia Seniora życzenia uczestniczkom i uczestnikom dzisiejszego wydarzenia złożyły: Monika Januszewska, dyrektorka B-CKiP oraz Joanna Jastak – Wójt Gminy Lubiewo.

Niedzielnego popołudnia królowały tradycyjne tańce, takie jak polka, walczyk, oberek, czy fokstrot. Do tańca przygrywała nam ludowa kapela Kanka Franka. Seniorzy tańczyli w parach, ale także dali się porwać do ludowych zabaw tanecznych.

Dziękujemy wszystkim za wspólna zabawę i gratulujemy kondycji i wytrwałości.

Dla niewtajemniczonych dodamy, że Kapela Kanka Franka wykonuje tradycyjną muzykę Suwalszczyzny z repertuaru Franciszka Racisa, której muzykantki uczyły się bezpośrednio od Mistrza. Małgosia i Magda grają i śpiewają również muzykę, którą poznały podczas podróży po całej Polsce. Dziewczyny są pasjonatkami folkloru i przemycają go do współczesnego świata.

——————————-

Wydarzenie finansowane jest ze środków gminy Lubiewo w ramach Programu Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Lubiewie.

——————————-

💰Wydarzenie finansowane jest ze środków gminy Lubiewo w ramach Programu Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Lubiewie.

Zobacz inne wpisy z tej samej kategorii

Menu dostępności (ALT+U)