Escape Room, tzn. jak uciec z biblioteki?

Filia Biblioteki w Bysławiu z okazji trzeciej Ogólnopolskiej Nocy Bibliotek zorganizowała wyjątkową zabawę dla dzieci i młodzieży. Gra escape room odbyła się w sobotę 3 czerwca o godz. 15:00.

Biblioteka została dostosowana do potrzeb zabawy, tzn. zaciemniono okna, przygotowano liczne zadania, których właściwe rozwiązanie doprowadziło uczestników do odnalezienia klucza. Młodzi czytelnicy zostali zamknięci na terenie biblioteki, musieli współpracować i radzić sobie z emocjami, a było je słychać bardzo wyraźnie zza zamkniętych drzwi. Znalezienie właściwego klucza utrudniały klucze „fałszywe”, które skutecznie odwracały uwagę zebranej młodzieży.

Współpraca jednak się opłaciła i ostatecznie uczestnikom udało się odnaleźć właściwy klucz oraz uciec z biblioteki z WIELKIM KRZYKIEM, lecz tu atrakcjom nie było jeszcze końca. Młodzi Czytelnicy wzięli udział w quizie wiedzy na temat dziecięcych bajek, wierszy oraz szkolnych lektur. Wyniki były rewelacyjne, w związku z czym każdemu wręczono pamiątkowy dyplom oraz nagrody.

Po wielu emocjach przyszedł czas na wspólne grillowanie i podzielenie się własnymi spostrzeżeniami. Wniosek nasunął się jeden – kolejny escape room już wkrótce, tym razem o wiele trudniejszy!

(I.K.)

Zobacz inne wpisy z tej samej kategorii

Menu dostępności (ALT+U)