Ferie zimowe 2018

Od 19 do 23 lutego Filia Biblioteki w Bysławiu wspólnie ze Świetlicą Wiejską zorganizowała pięciodniowe ferie zimowe dla dzieci z Bysławia. Zajęcia cieszące się dużą frekwencją odbywały się od poniedziałku do piątku w godzinach od 10 do 13.

Pierwszy dzień ferii upłynął na tworzeniu prac plastycznych metodą „iris folding”. Dzieci brały udział w zajęciach prowadzonych przez OSP z Bysławia, dotyczących zasad udzielania pierwszej pomocy a także prawidłowego postępowania przy wypadkach. Strażacy podczas pogadanki przekazali dzieciom jak prawidłowo przestrzegać zasad bezpieczeństwa w sytuacji zagrożenia, oprowadzili po remizie, zapoznali z przebiegiem akcji ratunkowej i wyposażeniem wozu a na sam koniec urządzili uczestnikom ognisko.

Dzień drugi ferii uczestnicy spędzili w kinie na filmie animowanym pt. „Fernando”.

Trzeciego dnia odbyły się zajęcia kulinarne oraz edukacyjne eksperymenty dla dzieci. Uczestnicy brali udział w zabawach integracyjnych z chustą klanzy. Po zajęciach edukacyjnych całą grupa uczestniczyli przeróżnych dyscyplinach sportowych.

W przedostatni dzień ferii odbywały się zajęcia plastyczne podczas których powstały makiety przestrzenne o tematyce zimowej. Po zajęciach plastycznych na dużej sali odbywały się zajęcia sportowe.

Ostatniego dnia ferii dzieci stworzyły przepiękne klauny z bujnymi różnokolorowymi czuprynami oraz wykonali prace z masy solnej. Po skończonych zajęciach oraz po posiłku uczestnicy udali się na powstały przy pobliskim polu lód. Nie zabrakło ćwiczeń na świeżym powietrzu oraz zabaw integracyjnych.

 

Zobacz inne wpisy z tej samej kategorii

Menu dostępności (ALT+U)