Ferie zimowe na półmetku, ale to nie koniec atrakcji jakie przygotowało B-CKiP

Plan ferii zimowych organizowanych przez Bibliotekę – Centrum Kultury i Promocji jest intensywny! Dzisiaj, w piątek 18 stycznia kończymy pierwszą turę półkolonii, które odbyły się w świetlicach wiejskich w Lubiewie, Bysławiu, Bysławku, Minikowie i Płazowie.

Na dzieci czekał tydzień pełen atrakcji. Już w poniedziałek na rozpoczęcie ferii świetlicę w Bysławiu odwiedziło Polskie Radio PiK, we wtorek z kolei odbyła się pierwsza wycieczka do Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy w Toruniu, gdzie oprócz zwiedzania centrum uczestnicy wyjazdu wzięli również udział w warsztatach pt. „Gdzie króluje zimno”. W czasie zajęć dzieci znowu udzielały wywiadów, tym razem dla telewizji TV Toruń. Po medialnym początku przyszła kolej na zajęcia stacjonarne w świetlicach. Tu również nie zabrakło atrakcji! Dzieci wzięły udział w zajęciach kulinarnych, plastycznych, sportowych, czy animacyjnych. Było głośno i wesoło, bo wspólna zabawa dostarcza wielu emocji!

Już od poniedziałku zimowe półkolonie w kolejnych świetlicach – w Wełpinie, Klonowie, Lubiewicach, Trutnowie i Suchej. Zapraszamy na zajęcia od poniedziałku do czwartku od godziny 10:00 do 14:00. Na zakończenie ferii, w piątek 25 stycznia drugi wyjazd do Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy w Toruniu. W poniedziałek zaplanowaliśmy atrakcje dla młodzieży – wyjazd do Bowling Olimpic Center na Hali Łuczniczka w Bydgoszczy.

I wyjazd do Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy w Toruniu

Świetlica Wiejska w Lubiewie – dzieci wzięły udział w zajęciach plastycznych o zimowej tematyce, a także związanej z Dniem Babci i Dziadka. Drużynowym zmaganiom i różnym konkurencjom nie było końca – rozpoczęliśmy od planszówek, poprzez sportowe konkurencje, kończąc na drużynowych konstrukcjach z patyków.

Świetlica Wiejska w Bysławiu – tutaj dzieci wykonały zimowy frotaż, a także bawiły się w konstruktorów, zaprojektowały igloo oraz budowle znane w rodzinnej miejscowości – kościół, szkołę i bibliotekę. Na zakończenie tygodnia pełnego wrażeń dzieci wzięły udział w nocce.

W Świetlicy w Minikowie dzieci wykonały etui na telefon z filcu, wzięły udział w warsztatach honeycomb balls. Na zakończenie półkolonii, w piątek oprócz zajęć animacyjnych będą zajęcia kulinarne oraz zajęcia plastyczne, podczas których wykonamy flower boxy z okazji Dnia Babci i Dziadka, dla dzieci będzie dostępny Candy bar, a całości dopełni mini foto budka – wykonana przez dzieci.

Świetlica Wiejska w Bysławku – tutaj dzieci wzięły udział w zajęciach plastycznych, a także kulinarnych, które poprowadziły panie z Koła Gospodyń Wiejskich. Dobrej zabawie towarzyszyły elementy edukacyjne – dzieci poznały zimowe ptaki, jak wygląda zima w lesie i kiedy należy dokarmiać zwierzęta.

Świetlica Wiejska w Płazowie przygotowała zajęcia plastyczne związane z Dniem Babci i Dziadka, dzieci przygotowały również gazetkę na  sołecką uroczystość dla babć i dziadków. Nie zabrakło gier i zabaw animacyjnych, a na zakończenie tygodniowych zajęć – ognisko
z pieczonymi kiełbaskami.

Zobacz inne wpisy z tej samej kategorii

Menu dostępności (ALT+U)