Fotorelacja z Gminnych Dożynek 2022 w Płazowie

Święto Plonów w gminie Lubiewo miało miejsce w niedzielę 28 sierpnia w Płazowie. świętowanie rozpoczęliśmy tradycyjnym, dożynkowym korowodem oraz polową mszą świętą, którą odprawił proboszcz parafii w Bysławiu ks. Marcin Glaza. Oprawę mszy świętej uświetniała niezastąpiona Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej w Bysławiu

Po uroczystym podziękowaniu za plony nastąpiło oficjalne otwarcie dożynek przez panią wójt Gminy Lubiewo Joanna Jastak – Wójt Gminy Lubiewo oraz przez panią Zofię Reszka Przewodniczącą Rady Gminy Lubiewo.

Starostami Gminnych Dożynek 2022 byli państwo Reccy z Płazowa, którzy od 18 lat wspólnie prowadzą gospodarstwo rolne.

Nie zabrakło przemów organizatorów Gminnych Dożynek 2022 – pani sołtys sołectwa Płazowo – Elżbiety Grzędzickiej oraz sołtysa sołectwa Wełpin pana Pawła Łepka.

Podziękowania dla rolników w swoich wystąpieniach przekazali również zaproszeni goście, którzy licznie przybyli do gminy Lubiewo.

W części oficjalnej znalazło się również tradycyjne dzielenie chleba oraz rozstrzygnięcie gminnych konkursów na Witacz Dożynkowy oraz konkursu dla Kół Gospodyń Wiejskich z gminy Lubiewo.

Zamieszczamy drugą partię zdjęć z dzisiejszych obchodów Gminnych Dożynek 2022 w Płazowie.

Program artystyczny uświetniły występy taneczne Mażoretek Bysławskich. Na plenerowej scenie zaśpiewały również młode mieszkanki Płazowa – Wiktoria Szwaracka oraz Blanka Poświata. Gościem specjalnym był Zespół Kaszuby z Wiela i Karsina.

W czasie dożynek nie mogło zabraknąć stoisk Kół Gospodyń Wiejskich, które przygotowały nie tylko pyszne posiłki, ale również zadbały o wystrój swoich stoisk. Różnorodność, nawiązanie do tradycji oraz profesjonalizm w pełni określają przygotowanie pań z KGW z terenu gminy Lubiewo.

Kolejnym punktem dzisiejszego programu, o który zadbały Asia i Krysia z B-CKiP były konkursy. Na początek w konkursowych potyczkach zmagały się dzieci, natomiast na zakończenie do wspólnej rywalizacji stanęły przedstawicielki kół gospodyń. Po całym dniu dożynkowych działań paniom z KGW nie zabrakło energii. Rozstrzygnięcie konkursów ogłosiła pani wójt Joanna Jastak – Wójt Gminy Lubiewo oraz pani Zofia Reszka Przewodnicząca Rady Gminy Lubiewo.

Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie, dzięki któremu odchody Gminnych Dożynek 2022 w Płazowie były wyjątkowym dniem w naszej lokalnej społeczności!

Zobacz inne wpisy z tej samej kategorii

Menu dostępności (ALT+U)