Fotorelacja z zakończenia projektu „KierunekPLAŻA”

W niedzielę 25 lipca na plaży w Bysławiu odbyło się zakończenie projektu „KierunekPLAŻA” i było to zdecydowanie niesamowite popołudnie! Chociaż pogoda próbowała popsuć nasze plany to dzięki zaangażowaniu uczestników oraz partnerów było wspaniale! 100% gotowość do akcji strażaków z OSP w Bysławiu oraz sołtysa Bysławia, Wojciecha Słupińskiego zapewniła pomoc w przeorganizowaniu przestrzeni plaży ze względu na zmieniające się warunki atmosferyczne. Program artystyczny otworzyły wokalistki z grupy wokalnej B-CKiP: Zosia Mrozik i Aurelia Kierzkowska. Po muzycznym wstępie dzieci i młodzież mogły wziąć udział w konkursach, czy też skorzystać z dmuchanych konstrukcji. Dostępne były również regionalne stoiska, m. in. z tradycyjnymi, borowiackimi przysmakami, które przygotowały panie z Koła Gospodyń „Borowiacka Kraina” w Bysławiu.

Jedną z głównych atrakcji tego popołudnia był koncert oraz warsztaty bębniarskie, które poprowadziła Szkoła Rytmu. Pomimo niespodziewanego deszczu było naprawdę rytmicznie! Uczestnicy warsztatów szybko opanowali zasady wybijania rytmu na bębnach i razem z prowadzącymi zagrali mini koncert. Było rockowo, rytmicznie i bardzo energetycznie!

W czasie wydarzenia działała nasza Rodzinna warsztatownia, a w niej powstawały ceramiczne cuda pod okiem Alicji Wiślińskiej – Kornackiej. Na drugim stanowisku pod okiem animatorek B-CKiP powstawały ozdobne słoiczki z wakacyjnymi pamiątkami

Wydarzenie zakończyliśmy sporą dawką śmiechu, a to za sprawą spektaklu pt. „Beczka śmiechu” w wykonaniu Teatr Na Walizkach z Wrocławia. Spektakl opierał się na kilku zabawnych etiudach, do których aktorzy zapraszali publiczność.

Projekt ten realizowaliśmy od lutego do lipca 2021 razem z partnerami:

  • Wójtem gminy Lubiewo -panią Joanną Jastak
  • Sołectwem Bysław
  • Ochotniczą Strażą Pożarna w Bysławiu
  • Szkołą Podstawową im. Wojska Polskiego w Lubiewie
  • Szkołą Podstawową im. Janusza Korczaka w Bysławiu
  • Zakładem Komunalnym Gminy Lubiewo
  • Domem Weselnym „Bogsia”

Dofinansowano ze środków Programu Lokalne Partnerstwa PAFW Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce.

Zobacz inne wpisy z tej samej kategorii

Menu dostępności (ALT+U)