Gminny Dzień Dziecka w Bysławiu – deszcz nie popsuł nam zabawy!

W niedzielę 4 czerwca w Bysławiu odbył się Gminny Dzień Dziecka. Głównym organizatorem przedsięwzięcia była Biblioteka – Centrum Kultury i Promocji Gminy Lubiewo, ale do działań włączyła się również Ochotnicza Straż Pożarna z Bysławia i Lubiewa, sołtys Bysławia – Wojciech Słupiński, a także wychowawczynie klas I – III Szkoły Podstawowej w Bysławiu.

Wspólnymi siłami przygotowano dla dzieci z całej gminy wiele atrakcji i pomimo niesprzyjających warunków atmosferycznych niemal wszystkie udało się zrealizować. Dzieci nie miały ani chwili przerwy od zabawy. Bogaty program artystyczny przeplatany był licznymi zabawami, konkursami, czy animacjami.

Część artystyczną wypełniły pokazy taneczne zespołów Imagination oraz Swing. Swoje umiejętności zaprezentowała również grupa capoeiry. Pod koniec pałeczkę przejęli strażacy, pan Krzysztof Glazik zaprezentował starszym i młodszym jak bezpiecznie reagować w razie wybuchu pożaru, natomiast przedstawiciele Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej pokazali jak udzielać pierwszej pomocy.

Poza licznymi pokazami na dzieci czekała moc atrakcji i różnych zabaw. Już na wejściu dzieci mogły wymalować sobie buźki, otrzymać kolorowe balony w fantazyjnych kształtach, czy poskakać w basenie z kulkami. Na młodsze dzieci czekały także zabawy z chustą animacyjną, natomiast starsze chętnie uczestniczyły w konkursach, w których mogły wygrać liczne nagrody. Poza tym można było wykonać bajkowe zdjęcie z Kubusiem Puchatkiem oraz Prosiaczkiem. Nie zabrakło również mega baniek mydlanych, czy łakoci.  Wyjątkową atrakcją tego dnia były animacje przeprowadzone przez zaproszonych szczudlarzy.

Już niedługo wakacje, w związku z czym Biblioteka – Centrum Kultury i Promocji Gminy Lubiewo przygotowuje dla najmłodszych mieszkańców gminy kolejne atrakcje. Dziękujemy wszystkim uczestnikom Gminnego Dnia Dziecka za wspólnie spędzony czas i zapraszamy do włączania się w organizowane przez nasza instytucję atrakcje!

(I.K.)

Zobacz inne wpisy z tej samej kategorii

Menu dostępności (ALT+U)