Indiańskie lato w teatrze w Lubiewie – MEGA FOTORELACJA

Podczas wakacji podejmowaliśmy temat wolności, odwołując się do świata Indian. Uczestnicy w pierwszej kolejności poznawali codzienne życie Indian Ameryki Północnej (elementy stroju, wyposażenie tipi, zabawki czy instrumenty) oraz rytuały. Następnie przeszli do głębszego etapu poznania indiańskiej kultury: życia w równowadze i harmonii ze światem, szacunku dla natury, budowania wspólnoty, komunikacji opartej na partnerstwie i szacunku. Staliśmy się plemieniem Dzikich Bizonów. Każdy z nas wybrał sobie nowe, indiańskie imię. Pracowaliśmy w trzech kręgach warsztatowych: tańca, znaków i gestów oraz rękodzieła. Moc kręgu poznawaliśmy również w czasie wspólnych momentów: powitania dnia czy rytuału snucia indiańskich opowieści. Za pośrednictwem działań artystycznych stworzyliśmy historię naszego plemienia i zaprezentowaliśmy ją w czasie finałowego widowiska, włączając widzów do naszej wspólnoty. Najważniejsza dla uczestników okazała się pieśń mocy. Jest to ich autorska pieśń i jak sami to wypowiedzieli „jest ona dla nas najważniejsza”.

Jest to 4 edycja lata w teatrze w Lubiewie. W tym roku realizowaliśmy moduł lato w teatrze+ w partnerstwie z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Cekcynie.

W dwutygodniowych półkoloniach (18.07.2022 – 31.07.2022) uczestniczyło 30 dzieci z gminy Lubiewo (20) i gminy Cekcyn (10).

I tydzień warsztatów

Z wizytą w Cekcynie – sobota 23 lipca 2022 r.

II tydzień warsztatów

Lato w teatrze jest programem Instytutu Teatralnego im. Z. Raszewskiego finansowanym ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego

Zobacz inne wpisy z tej samej kategorii

Menu dostępności (ALT+U)