Joanna Zagner-Kołat odwiedziła nasze biblioteki!

Jak wygląda proces tworzenia książki? Jaką rolę pełni ilustrator? Czy komiks to jeszcze literatura, czy może zupełnie inna forma artystycznego wyrażania? Jakie komunikaty zawierają ilustracje?
Odpowiedzi na te i wiele innych pytań usłyszeliśmy w czasie spotkania z ilustratorką książek i komiksów – Joanną Zagner-Kołat, która odwiedziła w poniedziałek 21 września nasze biblioteki (Gminna Biblioteka Publiczna w Lubiewie oraz Filia Biblioteki w Bysławiu).
W spotkaniu udział wzięły klasy IV i V ze Szkoły Podstawowej im. Wojska Polskiego w Lubiewie oraz klasy VI ze Szkoły Podstawowej im. J. Korczaka w Bysławiu. Pani Joanna opowiedziała nam jak wygląda praca ilustratora, a także współpraca z autorami i wydawnictwem. Jak tworzy swoje postaci? Swoją postać zaczyna rysować od włosów i głowy, a charakterystyczne dwie kreski to oczy. Właśnie po nich możemy rozpoznać, że książkę ilustrowała Joanna Zagner-Kołat. Jej ilustracje znajdziemy w takich książkach jak seria „Filipek” (aut. Małgorzata Strękowska-Zaręba), seria „Lilka” (aut. Magdalena Witkiewicz), czy też komiks historyczny „Królewskie życie królów”
Spotkanie odbyło się w ramach realizacji projektu „Rym, cym, cym”, dofinansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego
pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Zobacz inne wpisy z tej samej kategorii

Menu dostępności (ALT+U)