Kolejne bezpłatne wyjazdy dzięki dofinansowaniu z MKiDN

Biblioteka – Centrum Kultury i Promocji Gminy Lubiewo otrzymała kolejne dofinansowanie z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego! W ramach programu Kultura Dostępna pozyskaliśmy 22 tysiące złotych na realizację projektu pt. „Śladem legend”. Dzięki pozyskanym środkom najbliższe miesiące wypełni wiele atrakcji, zwłaszcza, że to już drugie dofinansowanie jakie otrzymała nasza instytucja.

W zeszłym roku po raz pierwszy, również dzięki dofinansowaniu z MKiDN, zorganizowaliśmy bezpłatne wyjazdy do opery, filharmonii, czy teatru muzycznego. Wielu mieszkańców po raz pierwszy mogło obejrzeć spektakl baletowy, koncert, czy musical. W tym roku również zorganizujemy bezpłatne wyjazdy dla mieszkańców. Tematem przewodnim wyjazdów będą legendy i pod tym kątem będziemy poznawać poszczególne miasta, które znajdą się na naszej wycieczkowej trasie. Dzięki wyjazdowej ofercie mieszkańcy gminy po raz kolejny będą mogli obejrzeć różnorodne spektakle teatralne.

Tematyką przewodnią projektu jest poznanie przez mieszkańców naszej gminy polskich oraz regionalnych legend. Zatem zanim wyruszymy do Torunia, Malborka, Gniezna, czy Poznania w czasie spotkań z regionalistami poznamy legendy z terenu naszej gminy i powiatu. W czasie wakacji zorganizujemy dla dzieci warsztaty manualne i teatralne z artystami z Torunia, dzięki czemu będą mogły wykorzystać wiedzę na temat legend, a także rozwinąć swoje aktorskie i plastyczne pasje. Celem pracy dzieci z artystami będzie stworzenie autorskiego spektaklu, który będzie stanowił wizualizację lokalnych legend.

O szczegółach naszych działań będziemy Was na bieżąco informować na naszej stronie internetowej i fanpage’u!

 

Dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzącym z Funduszu Promocji Kultury.:

 

Zobacz inne wpisy z tej samej kategorii

Menu dostępności (ALT+U)