Lato w Bysławiu 2017

W pierwszym tygodniu lipca Filia Biblioteki w Bysławiu wspólnie ze Świetlicą Wiejską zorganizowała tygodniowe półkolonie dla dzieci z Bysławia. Zajęcia odbywały się od poniedziałku do czwartku od 10:00 do 13:00, natomiast w piątek dzieci wzięły udział w nocce, która rozpoczęła się o godz. 19:00.

W poniedziałek rozpoczęły się trzydniowe warsztaty recyklingowe. Pierwszego dnia dzieci zostały podzielone na trzy grupy, w których pracowały do zakończenia warsztatów. Pierwszego dnia stworzyły makiety swoich mega-figur z kartonów, butelek, rolek po papierze toaletowym i innych rzeczy przeznczonych do wyrzucenia. Drugiego dnia stworzone makiety oklejono papierem mache, który dodatkowo scalił i usztywnił konstrukcje. Ostatni dzień warsztatów recyklingowych należał bez wątpienia do najprzyjemniejszych – dzieci po dwudniowym wysiłku mogły pomalować swoje dzieła i zobaczyć efekt końcowy stworzonych prac.

Czwarty dzień był dniem sprtowo – rekreacyjnym. Udaliśmy się na piknik nad Jeziorem Bysławskim, gdzie dzieci zmierzyły się z sobą w konkurencjach sportowych. Pogoda była wymarzona na piknikowanie i wspólne zabawy na świeżym powietrzu.

Ostatniego dnia dzieci uczestniczyły w nocce zatytułowanej: „Detektywistyczna przygoda”. Rozpoczęliśmy od wspólnej kolacji, by następnie mieć siłę do wieczornej zabawy w detektywów. Wspólne zabawy okazały się męczące w związku z czym poranna pobudka okazała się nie lada wyzwaniem.

(I.K.)

Zobacz inne wpisy z tej samej kategorii

Menu dostępności (ALT+U)