Lato w teatrze po raz drugi w B-CKiP!

Wyłącz komputer. Zostaw telefon. Spakuj plecak. Weź tylko to, co niezbędne. Ruszaj na wyspę. Odinstaluj się! To hasła przewodnie lata w teatrze w Lubiewie.

Biblioteka – Centrum Kultury i Promocji Gminy Lubiewo po raz drugi zorganizuje lato w teatrze, a to wszystko dzięki dofinansowaniu z Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego, który przyznał grant na realizację projektu w wysokości 40 tys. zł.

Na przełomie lipca i sierpnia dzieci z gminy Lubiewo wezmą udział w warsztatach teatralnych, scenograficznych i dźwiękowych. Po raz kolejny przyjadą do nas uznani artyści z różnych stron Polski (Szczecin, Wrocław), by prowadzić warsztaty artystyczne dla dzieci i młodzieży.

W minionym roku uczestnicy lata w teatrze zasmakowali w street arcie, a także przygotowali finałowe happeningi. W tym roku artystyczne działania skupią się wokół tworzenia przestrzennych instalacji, które pojawią się w otaczającej nas przestrzeni. Uczestnicy poznają również podstawy gry na ukulele, niewielkiego instrumentu, który swą popularność zyskał na Hawajach, a także zobaczą (i to dosłownie!) jak eksperymentować można z dźwiękiem. Słyszeliście o Tubach Rubensa? Dzięki nim zobaczymy jaką moc mają dźwięki! Działania te uzupełnią warsztaty teatralne.

Program LATO W TEATRZE udowadnia, że teatr może być medium ważnym dla młodych ludzi. Każdy projekt ma charakter autonomiczny. O tematyce i formie artystycznych działań, o wyborze metod pracy teatralnej decydują osoby zaproszone do współpracy przez wnioskodawców, uwzględniając potrzeby i zainteresowania uczestników. Instruktorzy oddają głos dzieciom i młodzieży. W trakcie dwutygodniowych warsztatów są ich przewodnikami i opiekunami, którzy ułatwiają młodym znalezienie formy dla scenicznej wypowiedzi na bliskie im tematy.

Musimy zaznaczyć, że tegoroczna edycja Lato w teatrze w B-CKiP zależna jest od dalszych decyzji władz państwowych dotyczących organizacji wypoczynku letniego.

Trzymamy kciuki i miejmy nadzieję, że szybko wrócimy do normalności.

 

 

Zobacz inne wpisy z tej samej kategorii

Menu dostępności (ALT+U)