Logo projektu „Plaża…” – nowoczesne i odważne

W piątkowe popołudnie 15 lutego powołane jury przez dyrektorkę Biblioteki – Centrum Kultury i Promocji Gminy Lubiewo, Monikę Januszewską, zadecydowało ostatecznie które logo będzie graficznym znakiem identyfikacyjnym projektu „Plaża – przyszłość, ludzie, animacja, życie, atmosfera” i znajdzie się m.in. na zakupionych leżakach, czy parasolach. Zainteresowanie konkursem było bardzo duże, wpłynęło 21 zgłoszeń, spośród których wyłoniono zwycięzcę.

O wyborze zwycięskiej pracy zdecydowały osoby związane z Gminą Lubiewo i działające na jej rzecz. Barbara Górka – absolwentka akademii sztuk pięknych, która w praktyce zajmuje się logotypami, Dawid Krzyżelewski – radny w Radzie Gminy Lubiewo oraz lokalny przedsiębiorca oraz Izabela Kotlęga – instruktor do spraw promocji w B-CKiP Gminy Lubiewo. Burzliwe analizy od samego początku kierowały jurorów w stronę zwycięskiej pracy. W czasie obrad dyskutowano i odkrywano zarazem wieloznaczność i wyjątkowość wybranego projektu.

Zwycięska praca jest niebanalna, nowoczesna i konotuje wiele znaczeń związanych zarówno z samą plażą, jak i ideą projektu. Celem realizowanego zadania w ramach Programu „Lokalne Partnerstwa PAFW” jest jednoczenie mieszkańców gminy, a także stworzenie przestrzeni do wspólnych działań. Właśnie te elementy wyróżniają wybrane logo.

Projekt ma układ horyzontalny, co jednoznacznie nawiązuje do rozpościerającego się widoku za jeziorem. Stonowana kolorystyka przechodząca od niebieskiego, poprzez zielony, po słoneczny żółty ukazuje dominujące na plaży barwy wody, trawy, piasku i słońca. Sam znak niesie za sobą również wiele skojarzeń. Po pierwsze widzimy bawiących się wspólnie ludzi, którzy trzymają się za ręce, ponadto kolorowe kropki mogą kojarzyć się z plażowymi piłkami, natomiast sama fala niewątpliwie koresponduje z falą na wodzie.

Projekt „Plaża…” to pierwsze tak duże zadanie realizowane przez B-CKiP, również pierwszy projekt, który posiada własny logotyp. Najważniejszą ideą jest tu stwarzanie możliwości do wspólnego działa oraz integracja mieszkańców gminy. Zwycięska praca wpisuje się w pełni w te zamierzenia. Jeszcze raz gratulujemy panu Krzysztofowi Zielaznemu. Jesteśmy pełni uznania dla profesjonalnego wykonania logotypu. Zwycięskie logo pojawi się na wszystkich materiałach promocyjnych oraz na zakupionych leżakach i parasolach, z których będziecie mogli korzystać w czasie letniego plażowania.

Zobacz inne wpisy z tej samej kategorii

Menu dostępności (ALT+U)