Magiczny Dzień Dziecka z B-CKiP po raz trzeci na plaży w Bysławiu!

To był naprawdę wyjątkowy dzień! Pogoda prawdziwie letnia, magiczny kuferek ze słodyczami, całe mnóstwo atrakcji, a na zakończenie niezwykły pokaz iluzjonisty. Dzień Dziecka z B-CKiP zorganizowaliśmy już po raz trzeci na plaży w Bysławiu. Pogoda dopisała nam wyśmienicie, a co najważniejsze we wspólnej zabawie udział wzięły całe rodziny. Dzień Dziecka to jedna z większych imprez plenerowych organizowanych przez naszą instytucję. Z roku na rok cieszy się ona coraz większym zainteresowaniem. W tym roku frekwencja była naprawdę imponująca. Na zakończenie przewidzieliśmy atrakcję specjalną – występ iluzjonisty Arkadiusza Wiatrowskiego – AMONA.

Wspólnej zabawie nie było końca, a to za sprawą przygotowanych atrakcji, z których mali i więksi mogli bezpłatnie korzystać. W strefie animacji B-CKiP na dzieci czekały kreacje z kolorowych balonów, można było również wcielić się w bajkową postać za sprawą wymalowanych twarzy, a także wziąć udział w konkurach i wygrać niezwykłe nagrody. Dodatkową atrakcję zapewnili strażacy z Gminy Lubiewo. Dzieci mogły sprawdzić wyposażenie wozów bojowych, włączyć syrenę, a także zobaczyć jak to jest trzymać wąż strażacki. Strażacy rozstawili również kurtyny wodne, z których w upalne popołudnie chętnie korzystały dzieci, jak i dorośli. W tym wyjątkowym dla dzieci dniu nie mogło zabraknąć mega baniek mydlanych, dmuchanych konstrukcji, a także klaunów i szczudlarzy, którzy rozdawali dzieciom słodycze.

Wspólną zabawę urozmaicał program artystyczny, który przygotowały dzieci i młodzież uczęszczająca na zajęcia edukacji artystycznej organizowane przez nasza instytucję. Grupa teatralna B-CKiP, którą prowadzi Izabela Kotlęga specjalnie z okazji Dnia Dziecka przygotowała nowy spektakl pt. „Magiczny kuferek”. Przedstawienie rozpoczęło się tajemniczo. Młodzi aktorzy w maskach rozpoczęli od etiudy zbudowanej wokół muzyki, ruchu scenicznego i teatru tańca. Po tajemniczym wstępie tytułowy kuferek został wyrzucony przez morskie fale na brzeg plaży. Skarb udało się odnaleźć. Co więcej był on wypełniony po brzegi słodyczami, zatem młodzi aktorzy zaprosili na scenę wszystkie dzieci, by podzielić się z nimi skarbem. Chętnych do podziału skarbu nie brakowało!

Najstarsza grupa tańca współczesnego „Swing” zaprezentowała również najnowszy układ taneczny w choreografii pana Krzysztofa Tomaszewskiego. Grupę od 2011 roku prowadzi Monika Januszewska, obecna dyrektorka Biblioteki – Centrum Kultury i Promocji Gminy Lubiewo. Po występie tanecznym swoje umiejętności wokalne zaprezentowały solistki z grupy wokalnej B-CKiP – Antonina Gwizdała, Wiktoria Szwaracka oraz Zosia Mrozik, które ćwiczą pod okiem pani Izabeli Kameckiej. Antosia i Wiktoria zaśpiewały w duecie dwie piosenki „Wiosnę” oraz „Kołysz nas ziemio”, na zakończenie Zosia Mrozik zaśpiewała piosenkę pt. „Bardzo smutna piosenka retro”. Program artystyczny zakończył gość specjalny – iluzjonista Arkadiusz Wiatrowski AMON. Pokaz iluzji pochłonął nas w pełni, ale też rozbawił do łez. Iluzjonista AMON swym magicznym zaklęciem „bim sala bim” wyczarowywał rzeczy niezwykłe. Do wspólnych pokazów zapraszał małych i dużych pomocników. Jak się okazało dyrektorka B-CKiP również potrafi robić rzeczy niezwykłe i magiczne, czego dowodem był unoszący się stolik. Zatem mamy niepodważalny dowód, że wszystkie niezwykłe rzeczy, które dzieją się w naszej instytucji to jej zasługa.

Dzień Dziecka z B-CKiP to wielkie święto dzieci, ale w tym sezonie wydarzenie to jest szczególnie ważne dla nas jako organizatorów. Impreza ta otwiera cykl festynów, które przez całe lato będą organizowane na plaży nad Jeziorem Bysławskim. Pozyskaliśmy 75 tys. dofinansowania na realizację projektu „PLAŻA – przyszłość, ludzie, animacja, życie, atmosfera” w ramach programu Lokalne Partnerstwa PAFW. W ramach projektu zakupione zostały leżaki i parasole, na których widnieje logo projektu. W czasie Dnia Dziecka z B-CKiP uczestnicy wydarzenia mieli okazję je przetestować. Jest to pierwszy tak duży projekt realizowany przez naszą instytucję. Najważniejszym założeniem jest wspólne działanie lokalnego społeczeństwa, dlatego kluczowa jest tutaj rola naszych partnerów (Gmina Lubiewo, OSP w Bysławiu, szkoła podstawowa w Lubiewie i Bysławiu, Dom Weselny Bogsia, Zakład Komunalny Gminy Lubiewo).

Dziękujemy, że tak licznie uczestniczyliście w organizowanym przez nas wydarzeniu. Zapraszamy już 22 czerwca na kolejne wydarzenie na plaży w Bysławiu. Będzie to festyn zorganizowany w ramach inicjatyw lokalnych przez Małgorzatę i Grzegorza Oparków. Na plaży tego dnia będą czekały na was „ruchańce z fjutem” oraz „cuda wianki”. Zapraszamy!

Dofinansowano ze środków Programu „Lokalne Partnerstwa PAFW” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce.

 

Zobacz inne wpisy z tej samej kategorii

Menu dostępności (ALT+U)