Mikołajki w B-CKiP już 1 grudnia

Zapraszamy na Mikołajki z B-CKiP! Będziemy je świętować już 1 grudnia.

1 grudnia (niedziela), godz. 15:00

Miejsce: Biblioteka – Centrum Kultury i Promocji Gminy Lubiewo, ul. W. Witosa 1, Lubiewo

Wystąpi Wędrowny Teatr Lalek – Małe Mi w spektaklu pt. „Szydełkowa szopka babci Klary”. Spektakl przeznaczony jest dla osób w wieku od 2 do 102 lat, jak przekonują nas aktorzy z wędrownego teatru.

Małe Mi to profesjonalny, autorski teatr lalek; uważny i otwarty na potrzeby młodych widzów i ich opiekunów. Przemawia środkami o wysokiej kulturze – nie infantylizując treści ani formy. W spektaklach prezentuje różne formy animacji, żywego planu oraz autorską, wielofunkcyjną scenografię. Wykorzystuje sztukę opowiadania, ruch sceniczny oraz muzykę graną i śpiewaną na żywo. Współpracuje z artystami sztuk wszelakich. Muzycznie z Karoliną Cichą, Jackiem BUDYNIEM Szymkiewiczem, Jackiem Mazurkiewiczem, scenograficznie z Mikołajem Maleszą, Katarzyną Szpilkowską, Aleksandrą Kalmus i Markiem Janiakiem. Reżysersko teatr wspierał Piotr Bikont.

Wraz z Fundacją Flap People, Teatr Małe Mi realizował projekty społeczno-kulturalne: „Wędrowny Kram Podlaskich Opowieści”, „Rekonstrukcja Tradycyjnych Podlaskich Zabawek” (zabawki do spektaklu Fintikluszki), „TUWIM Julek – PARA buch, FRAZY w ruch” (spektakl tworzony w Łodzi w ramach Roku Tuwima). Podczas licznych wędrówek teatr znakomicie sprawdził się na profesjonalnych scenach, w plenerach i miniaturowych salkach najdalszych zakamarków kraju.

Zobacz inne wpisy z tej samej kategorii

Menu dostępności (ALT+U)