Ministerialne „Czytusie”, czyli moc atrakcji dla czytelników naszych bibliotek!

Biblioteka – Centrum Kultury i Promocji Gminy Lubiewo otrzymała dofinansowanie
w wysokości 8 tys. zł z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Partnerstwo dla książki na realizację projektu „Czytusie w akcji”! To już drugie dofinansowanie jakie otrzymała nasza instytucja z MKiDN. W zeszłym roku realizowaliśmy projekt „Krok do kultury” w ramach programu „Kultura dostępna”, którego dofinansowanie wyniosło 17 tys. zł.

Stali czytelnicy bibliotek doskonale będą wiedzieli o co chodzi. „Czytusie” to zaczytane stworki, które pojawiły się w naszych bibliotekach dwa lata temu. Dotychczas była to tygodniowa akcja, w którą angażowały się dzieci i młodzież. Dzięki dofinansowaniu
z ministerstwa biblioteka w Lubiewie oraz filia w Bysławiu przygotują moc atrakcji dla swoich czytelników.

Działania zaczną się spotkaniem z wybranym autorem współczesnych książek dla dzieci
i młodzieży oraz inauguracją konkursu „Czytusie w akcji”. W każdy piątek w bibliotekach pojawią się „Czytusie”. Do każdego stworka dołączone będzie czytelnicze pytanie, a dla najbardziej zaangażowanych osób przewidzieliśmy wyjątkową nagrodę – wyjazd na spektakl do Teatru Baj Pomorski oraz zwiedzanie Muzeum Piśmiennictwa i Drukarstwa w Grębocinie.

Dzięki pozyskanemu dofinansowaniu zorganizujemy również warsztaty głośnego czytania dla naszych czytelników! Poprowadzi je znany aktor – Dawid Kartaszewicz. Realizacja projektu będzie skupiała się na organizacji wielu atrakcyjnych form spędzania wolnego czasu z książką (tematyczne gry terenowe oraz „Czytusiowe” nocki), a zarazem stworzymy możliwość do podnoszenia swoich czytelniczych kompetencji. Dobra zabawa, edukacja oraz nadanie książce innego, realnego wymiaru – to najważniejsze cele realizowanego projektu.

Dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego:

Zobacz inne wpisy z tej samej kategorii

Menu dostępności (ALT+U)