Muzyka Świata w bibliotekach

Dźwięki z całego świata wypełniły B-CKiP oraz Filię Biblioteki w Bysławiu. Pani Anna i Krzysztof Kobusowie poprowadzili warsztaty pt. „Muzyka Świata”. W środę 29 września w Filii Biblioteki w Bysławiu w warsztatach udział wzięły klasy pierwsze ze Szkoły podstawowej im. J. Korczaka w Bysławiu. , natomiast w czwartek 30 września w B-CKiP w Lubiewie gościliśmy klasy I – III ze Szkoły Podstawowej im. wojska Polskiego w Lubiewie.

Prowadzący warsztaty, państwo Anna i Krzysztof Kobusowie podróżują po całym świecie, ale także lokalnie po Polsce. Ich zdaniem Bory Tucholskie to piękne i wyjątkowe miejsce z ogromnym, turystycznym potencjałem. Na swoim blogu www.planetakobusow.pl szeroko opisują nasze lokalne turystyczne atrakcje. To m.in. za sprawą państwa Kobusów Fojutowo stało się ważnym turystycznie miejscem. Pani Ania i Krzysztof dobrze czują się w terenie. Zwracają uwagę na różnicę między podróżowaniem a turystycznymi wyjazdami i zdecydowanie stawiają na to pierwsze. Efektem ich wypraw jest prężnie działający blog, wiele wydanych poradników podróżniczych, a także szeroka oferta warsztatowa.

W Bysławiu i Lubiewie podzielili się z dziećmi swoimi muzycznymi wrażeniami z podróży po Afryce, Azji i Ameryce. W kilku skrzyniach przywieźli instrumenty z całego świata: różnego rodzaju grzechotki, dzwoneczki, bębny, kołatki, kije deszczowe, gongi, czy tybetańskie misy. Muzyka i pierwsze rytmiczne dźwięki narodziły się z prostych, codziennych przedmiotów jak kijki i grzechotki. Uczestnicy warsztatów poznali całe mnóstwo instrumentów z różnych stron świata, a także zagrali na nich podczas parady i dźwiękowej opowieści. Najbardziej zaskakującym instrumentem były tybetańskie misy, których dźwięk służy do masażu! Taki muzyczny masaż to głęboko relaksujący zabieg, który porusza dobroczynną wibracją każdą komórkę organizmu. Masaż ten jest dla każdego, kto chce doświadczyć piękna i harmonii w swoim życiu.

Warsztaty zorganizowano w ramach realizacji projektu „Poznawanie przez podróżowanie” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

W ramach tego projektu zapraszamy również na spotkanie z Jakubem Poradą, które odbędzie się w piątek 8 października! https://bckip.lubiewo.pl/jakub-porada-w-b-ckip

Wszystkich małych czytelników zachęcamy do regularnego wypożyczania książek i zbierania pieczątek w ramach konkursu czytelniczego „Podróżnik”. Jeśli zbierzecie 10 pieczątek, czeka na Was nagroda!

Warsztaty w Bysławiu – 29 września 2021 (środa)

Warsztaty w B-CKiP w Lubiewie – 30 września 2021 (czwartek)

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Zobacz inne wpisy z tej samej kategorii

Menu dostępności (ALT+U)