Ob(d)jazdowy TEATR na plaży w Bysławiu

Szykujemy dla Was prawdziwe teatralne święto! Już dzisiaj zarezerwujcie czas, by spędzić niedzielne popołudnie z nami!

31 lipca (w niedziela) na plaży w Bysławiu

START godz. 15:00

W programie:

  • DWA SPEKTAKLE TEATRALNE:

„Błazenologia” (spektakl uliczny) w wykonaniu Teatr Na Walizkach z Wrocławia

To spektakl uliczny w konwencji teatru ruchu, pantomimy i burleski inspirowany klasyką komików kina niemego (Ch. Chaplin, B. Keaton). Jest on zgrabnym połączeniem klasycznych środków wyrazu i scenariuszy w nowoczesnej aktualnej aranżacji i interpretacji.

Spektakl składa się z kilku epizodów. Jest tu min. opowieść o artyście ulicznym, który zakochuje się w kobiecie. Demonstruje przed nią swoje umiejętności cyrkowe, siłę sztangisty, a nawet wykonuje striptiz! Gdy w końcu zyskuje przychylność swej wybranki, jego nieporadność doprowadza go do tragikomicznych poczynań.

Pojawia się również postać nietuzinkowego fotografa. Okazuje się jednak, że jego umiejętności stoją pod znakiem zapytania… Komizm wzmaga się w sytuacji, gdy wychodzi na jaw, co w rzeczywistości fotograf robi pod płachtą fotoaparatu.

Teatr uliczny mający żywą oryginalną fabułę oraz groteskową stylistykę .

„Piękna i bestia” (spektakl lalkowy) w wykonaniu Teatr Vaska z Torunia

„Pamiętaj kochasz nie, tylko dla zalet, ale pomimo wad” właśnie takie jest motto spektaklu Teatru VAŚKA.

Fabuła bajki Piękna i Bestia znana jest prawie wszystkim, zresztą utwór ten należy do kanonu tekstów dramatycznych adresowanych do dzieci. Kupiec jedzie po zamówiony towar, pozostawiając w domu dwie córki, jedna z nich zażyczyła sobie aby ojciec kupił jej błękitne róże. I to właśnie one przyczyniły się do tragedii Kupca, który zerwał jedną z róż z klombu w ogrodzie Bestii. Za ten czyn miał oddać swoje życie, lub przyprowadzić do zamku jedną ze swoich córek, a ta miała mieszkać z potworem przez rok i dwie niedziele.
Wolę Bestii wypełniła najmłodsza córka Kupca – Rózia – twierdząc że ojciec nie może zapłacić życiem za jej zachcianki.
Jaki los spotkał Rózię u Bestii dowiecie się oglądając spektakl.
„O Pięknej i Bestii” to opowieść o miłości, która staje się istotą życia, o miłości, która nie zna granic i przeszkód, to także historia o dokonywaniu wyborów, o tęsknocie i poświęceniu.
W spektaklu grają klasyczne lalki – marionetki sycylijskie, ale reżyser Wiesław Kusa wplótł również działania aktorów lalkarzy w żywym planie, którzy mają zasłonięte twarze maskami teatralnymi na wzór Bestii. Scenografię i lalki zaprojektował i wykonał czeski scenograf z Ostrawy Josef Homolka.
Spektakl nie tylko zaciekawia, wzrusza, i poucza, ale też bawi, a stylowa muzyka – autorstwa Artura Forkasiewicza – dodaje swoisty nastrój pełen poezji i wzruszających wyznań.
Mimo że spektakl adresowany jest do dzieci nieco starszych, twórcy zadbali o to by najmłodsi widzowie mogli również ze zrozumieniem obejrzeć piękną bajkę.

  • CYRKOWE ANIMACJE
  • WARSZTATY PLASTYCZNE I TWORZENIE WSPÓLNEJ INSTALACJI

Nie zabraknie również regionalnych stoisk, na których znajdziecie lokalne smakołyki!

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny!

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

Dofinansowano ze środków Programu „Lokalne Partnerstwa PAFW” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce.

Zobacz inne wpisy z tej samej kategorii

Menu dostępności (ALT+U)