Od 4 maja biblioteki w Bysławiu i Lubiewie otwarte!

Drodzy Czytelnicy! Od 4 maja wznawiamy działalność Gminna Biblioteka Publiczna w Lubiewie oraz Filia Biblioteki Byslaw

Zgodnie z zapowiedzią przedstawiamy Wam zasady pracy. naszych bibliotek z zastosowaniem reżimu sanitarnego.

W pierwszym etapie udostępniamy możliwość wypożyczania książek, korzystanie z komputerów, czytelni, czy ksera jeszcze jest niemożliwe.

Zachęcamy do wcześniejszego zamawiania książek (telefonicznie lub mailowo). Dzięki temu skrócicie czas oczekiwania.

Na dole tego artykułu znajdziecie szczegółowo opisane zasady naszej obecnej działalności.

Gminna Biblioteka Publiczna w Lubiewie
tel. 663 884 662

Godziny otwarcia:
poniedziałek, środa, piątek: 10:00 – 18:00
wtorek, czwartek: 8:00 – 16:00

Filia Biblioteki Byslaw
tel. 726 364 956

Godziny otwarcia:
poniedziałek – piątek: 8:00 – 16:00

 

 

Instrukcja postępowania:

 1. Dla czytelników otwarta jest wyłącznie wypożyczalnia.
 2. Czytelnie, stanowiska komputerowe oraz katalogi kartkowe są niedostępne dla czytelników.
 3. W placówce obowiązuje zakaz korzystania przez czytelników z czasopism oraz nie są świadczone usługi ksero i wydruki komputerowe.
 4. Praca bibliotekarzy odbywa się na jedną zmianę .
 5. Bibliotekarze pracują w maseczkach oraz jednorazowych rękawiczkach oraz zachowują dystans od czytelników i od siebie ok. 2m. W punkcie kontaktu użytkownika – czytelnika z bibliotekarzem (na ladzie bibliotecznej) zainstalowano przesłonę ochronną (np. z pleksi).
 1. Przy wejściu do biblioteki zorganizowane jest stanowisko dezynfekcji rąk wyposażone w dozowniki z płynem do dezynfekcji rąk oraz instrukcję dezynfekcji rąk .
 2. Każdy czytelnik wchodzący do biblioteki ma obowiązek zdezynfekowania rąk oraz założenia i noszenia maseczki (lub innej osłony nosa i ust) oraz rękawiczek.
 3. Do księgozbioru ma dostęp wyłącznie bibliotekarz, który podaje czytelnikowi konkretne tytuły.
 4. Księgozbiór odgrodzony jest stolikami, tak by czytelnicy nie mieli do niego dostępu.
 5. Czytelnik ma jedynie dostęp do stolika na którym wyłożone są poczytne książki.
 6. W wypożyczalni może przebywać jednocześnie maksymalnie 2 czytelników, którzy zachowują między sobą oraz bibliotekarzem odstęp ok. 2 metrów.
 7. Książki do zwrotu odkładane są przez czytelników do kartonów oznakowanych aktualną datą (zwrotu), umieszczonych na wyznaczonym stoliku.
 8. Zwracane egzemplarze zostają wyłączone z możliwości wypożyczenia na okres 5 dni.
 9. Po tym okresie zwracane książki zostaną przeniesione do użytkowania w wypożyczalni.
 10. W pomieszczeniach sanitarnohigienicznych, w widocznym miejscu, umieszczone są instrukcje mycia rąk, instrukcje dezynfekcji rąk, zdejmowania i zakładania rękawiczek, zdejmowania i zakładania maseczki. W obiekcie przeprowadzana jest, kilka razy dziennie i w razie potrzeby, bieżąca dezynfekcja blatów, stołów, klamek, klawiatury, telefonów, włączników światła i innych powierzchni i elementów wyposażenia często używanego jak również pomieszczeń sanitarnohigienicznych.
 1. Pomieszczenia wietrzone są kilka razy dziennie.
 2. W obiekcie opracowane są procedury, znane personelowi, dotyczące postępowania na wypadek wystąpienia sytuacji podejrzenia zakażenia koronawirusem u czytelnika czy osoby z personelu obiektu. W widocznym miejscu w obiekcie umieszczone są numery telefonów do stacji sanitarno-epidemiologicznej i służb medycznych. Osoby z objawami takimi jak uporczywy kaszel, złe samopoczucie, trudności w oddychaniu nie powinny przebywać na terenie obiektu; dotyczy to zarówno personelu jak i czytelników.
 1. W sytuacji wystąpienia incydentu pojawienia się w obiekcie osoby podejrzanej o zakażenie koronawirusem należy niezwłocznie odizolować chorego od innych osób przebywających w placówce, wstrzymać przyjmowanie klientów, powiadomić właściwą miejscowo powiatową stację sanitarno-epidemiologiczną, a w uzasadnionych sytuacjach wezwać pomoc medyczną.

Zobacz inne wpisy z tej samej kategorii

Menu dostępności (ALT+U)