Otrzymaliśmy dofinansowanie!

Biblioteka – Centrum Kultury i Promocji Gminy Lubiewo otrzymała dofinansowanie w wysokości ok. 3,5 tys. zł na zorganizowanie Fora Lokalnego I. Jest to wielkie wyróżnienie, ponieważ dotację otrzymuję zaledwie 10 podmiotów z terenu całej Polski. Partnerami naszych działań są Szkoła Podstawowa w Lubiewie oraz Ochotnicza Straż Pożarna w Bysławiu.

Forum Lokalne Programu „Równać Szanse” to jednodniowe spotkanie przedstawicieli samorządu, szkół, organizacji pozarządowych, instytucji i osób działających na rzecz młodzieży, które ma służyć dyskusji na temat możliwości, jakie daje lokalne środowisko, zainteresowań młodzieży oraz wszelkich barier leżących u podstaw mniejszych szans młodych ludzi z ich miejscowości.

Forum pt. „Kierunek młodzi” zostanie zorganizowane 13 września tj. czwartek w B-CKiP w Lubiewie. Do współpracy zaprosiliśmy Danutę Zdrojewską, która poprowadzi spotkanie. Pani Danuta jest nauczycielką matematyki i chemii. Od roku 1999 aktywnie współpracuje z organizacjami pozarządowymi. Współzałożycielka i członkini zarządu Stowarzyszenie „Horyzont” zajmującego się edukacją pozaszkolną, oraz Fundacji „Pracownia Dialogu”. Mediatorka, trenerka, koordynatorka kilkudziesięciu projektów o charakterze edukacyjnym, społecznym, kulturalnym. Absolwentka Szkoły Liderów PAFW, samorządowiec. Samodzielna podróżniczka i miłośniczka muzyki klasycznej. Jednym słowem osoba z bogatym doświadczeniem. Będziemy również gościć przedstawiciela Fundacji Dzieci i Młodzieży. Podczas warsztatów przedstawiciele różnych grup z terenu naszej gminy będą zastanawiać się nad przyszłością młodzieży.

Celem zorganizowania forum jest zwrócenie uwagi na potrzeby młodych ludzi. A także poznanie mocnych i słabych stron, szans i zagrożeń jakie ma młodzież w Gminie Lubiewo.

W sierpniu br. ogłosimy szczegółowy plan forum.

 

Zobacz inne wpisy z tej samej kategorii

Menu dostępności (ALT+U)