Otrzymaliśmy dofinansowanie!

B-CKiP otrzymało dofinansowanie z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego na projekt pt. „Krok do kultury”. Wysokość dotacji wynosi 17 tys. złotych i pochodzi z programu „Kultura Dostępna”, którego celem jest wspieranie zadań służących ułatwieniu dostępu do kultury, skierowanych do szerokiego grona odbiorców i sprzyjających integracji społecznej.

W ramach projektu przewidujemy bezpłatne wyjazdy dla mieszkańców Gminy Lubiewo do instytucji kultury tj. teatry, muzea, opery czy też filharmonie.  Oferta zostanie skierowana do różnych grup wiekowych. Zwiedzimy Bydgoszcz, Toruń czy też Gdynię.

Drugą część projektu stanowią warsztaty teatralne i wokalne skierowane do dzieci. Zwieńczeniem prób będzie występ najmłodszych na Koncercie Listopadowym organizowanym z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Ponadto stworzymy dwa scenariusze interaktywnych zajęć podczas których przybliżymy dzieciom historię odzyskania przez Polskę niepodległości oraz wydarzenia z II wojny światowej. Mamy nadzieję, że zaproponowane przez nas działania znajdą uznanie wśród mieszkańców.

Niebawem więcej informacji o planowanych działaniach.

Dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzącym z Funduszu Promocji Kultury.:

Patronat medialny:

Zobacz inne wpisy z tej samej kategorii

Menu dostępności (ALT+U)