Pierwsze warsztaty w pierwszym tygodniu wakacji!

W pierwszym tygodniu wakacji w Bibliotece – Centrum Kultury i Promocji Gminy Lubiewo odbędą się warsztaty ilustratorskie, które poprowadzi artystka z Torunia – Alicja Wiślińska – Kornacka.

W czasie warsztatów uczestnicy przygotują ilustracje wierszy, które zostały nagrodzone w ramach Konkursu na rymowankę. Zarówno konkurs jak i zajęcia z artystką stanowią część bibliotecznego projektu „Rym, cym, cym” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Partnerstwo dla książki. Uczestnicy warsztatów będą pracować z rymowankami młodych autorów z gminy Lubiewo, jak i z wierszami znanych polskich twórców, takich jak Brzechwa, Tuwim, Dorota Gellner, czy Agnieszka Frączek.

Udział w warsztatach jest bezpłatny. Liczba miejsc jest ograniczona. O udziale w zajęciach decyduje kolejność zgłoszeń. Warsztaty realizowane będą w BCKiP w Lubiewie, ul. W. Witosa 1 od poniedziałku 29 czerwca do piątku 3 lipca od godziny 10:00 do 13:00. Chęć udziału na zajęciach można zgłaszać osobiście w siedzibie instytucji lub telefonicznie pod numerem 512 864 195. Warsztaty organizowane są dla dzieci i młodzieży z gminy Lubiewo.

Alicja Wiślińska – Kornacka – w swojej działalności pedagogicznej współtworzyła Akademię Twórczości przy Towarzystwie „Paideia” w Toruniu będąc jednocześnie jej dyrektorem i wykładowcą. Od 2003 jest organizatorem i prowadzącym pracownie plastyczne w klubach „Jantar” i „Rubin” w Toruniu. W ramach autorskich projektów realizowanych w pracowniach, dzieci i młodzież poznają techniki malarskie, rozwijają swoje zdolności i umiejętności. Współpracuje z Policealnym Studium Technik Teatralnych w Toruniu (od 2000 r.) prowadząc zajęcia ze scenografii.

 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury 

 

 

 

Zobacz inne wpisy z tej samej kategorii

Menu dostępności (ALT+U)