Podsumowanie warsztatów wokalnych

W piątek 10 sierpnia odbył się finałowy koncert, będący podsumowaniem tygodniowych warsztatów z aktorem Dawidem Kartaszewiczem i Mikołajem Gąsiewskim.

W warsztatach uczestniczyło dziewiętnaścioro dzieci z terenu Gminy Lubiewo. Był to czas zarówno dobrej zabawy, jak i ciężkiej pracy. Efekty tygodniowej pracy dzieci mogły zaprezentować w piątkowe popołudnie w czasie finałowego koncertu. Uczestnicy zajęć zaśpiewali znane wszystkim „Gumisie”, „Pszczółkę Maję”, czy piosenkę Marka Grechuty „Dni, których nie znamy”. Łącznie przygotowali sześć utworów. W czasie warsztatów dzieci rozwijały przede wszystkim umiejętności wokalne, ale również musiały współpracować ze sobą, a także zaprezentować swoje umiejętności aktorskie. Ciężką pracę młodych wykonawców zebrana licznie publiczność nagrodziła gorącymi brawami i słowami uznania.

Opisane warsztaty odbyły się dzięki dofinansowaniu, które Biblioteka – Centrum Kultury i Promocji Gminy Lubiewo pozyskała z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego na realizację projektu „Krok do kultury”. W ramach tego dofinansowania w ostatnim tygodniu sierpnia odbędą się również warsztaty teatralne z aktorką Barbarą Rogalską, natomiast we wrześniu i październiku organizujemy wyjazdy na spektakle do Opery Nova w Bydgoszczy i Teatru Muzycznego im. Danuty Baduszkowej w Gdyni. Zapraszamy do śledzenia naszej oferty kulturalnej na stronie internetowej instytucji lub na naszym fanpage’u.

Dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzącym z Funduszu Promocji Kultury.:

Patronat medialny:

Zobacz inne wpisy z tej samej kategorii

Menu dostępności (ALT+U)