Poznań w 6D, tzn. poznaliśmy Poznań niemal wszystkimi zmysłami.

 W sobotę 5 października, śladem legend, wyruszyliśmy do Poznania. W wyjeździe udział wzięła młodzież z terenu gminy Lubiewo, ale również dorośli i seniorzy. Wyjazd odbyła się w ramach projektu pt. „Śladem legend”, dofinansowany był z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Kultura Dostępna.

Poznań przywitał nas deszczowo, ale nie przeszkodziło to nam w podziwianiu pięknej, poznańskiej architektury. Kolorowe, kupieckie kamieniczki rozpraszały ponurą aurę.  W muzeum Blubry 6D – poznańskie legendy dowiedzieliśmy się skąd na ratuszu wzięły się poznańskie koziołki. W muzeum musieliśmy uruchomić niemal wszystkie zmysły, bo poznać Poznań, jego historię i legendy. Porównaliśmy przy okazji gwarę borowiacką z poznańską. Bryle, pyry, czy kejter to wyrażenia doskonale nam znane. Odwiedziliśmy również Muzeum Archeologiczne w Poznaniu. Przewodnik oprowadził nas m. in. po wystawie pt. „Pradzeje Wielkopolski”.

Na zakończenie obejrzeliśmy w poznańskim Teatrze Muzycznym pełen energii spektakl pt. „Zakonnica w przebraniu”. Kolejny wyjazd „Śladem legend” już 19 października. Zapraszamy rodziców z dziećmi. Wspólnie poznamy toruńskie legendy. Kto jeszcze nie skorzystał z naszej oferty bezpłatnych wyjazdów? Czekamy na Wasze zgłoszenia!

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

Zobacz inne wpisy z tej samej kategorii

Menu dostępności (ALT+U)