Pracowite zakończenie wakacji – relacja z warsztatów teatralnych

Biblioteka – Centrum Kultury i Promocji Gminy Lubiewo w ostatnim tygodniu sierpnia zorganizowała dzięki dofinansowaniu z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego warsztaty teatralne z panią Barbarą Rogalską – aktorką z Teatru Baj Pomorski w Toruniu.

Dzieci z Gminy Lubiewo uczestniczyły w pięciodniowych warsztatach, w czasie których poznały tajniki pracy aktora. Zajęcia odbywały się w Świetlicy Wiejskiej w Bysławiu. Codzienne ćwiczenia, zabawy i zadania przygotowane przez prowadzącą rozwijały aktorskie umiejętności dzieci. Zajęcia rozpoczynały się od rozgrzewki ruchowo – artykulacyjnej, a wszystko po to, by w czasie ćwiczeń na scenie wykazać się doskonałym, aktorskim warsztatem. Motywem przewodnim wszystkich zajęć był scenariusz bajki pt. „Kopciuszek”. Prace nad przyszłym spektaklem były owocne. Każde dziecko przygotowało się do wybranej roli, dopracowane zostały poszczególne sceny, a także w czasie piątkowych zajęć podsumowujących zaprezentowany został cały spektakl. W czasie zakończenia wakacyjnych warsztatów teatralnych pani dyrektor Biblioteki – Centrum Kultury i Promocji Gminy Lubiewo wręczyła dzieciom pamiątkowe dyplomy oraz zdjęcia wykonane w czasie zajęć z panią Rogalską.

Kontynuacją wakacyjnych warsztatów będą zajęcia teatralne, prowadzone przez Izabelę Kotlęgę w Świetlicy Wiejskiej w Bysławiu.
Zapraszamy zarówno uczestników warsztatów z panią Barbarą Rogalską, jak i wszystkie chętne dzieci, które chciałyby rozwijać swoją aktorską pasję. Zajęcia przeznaczone są dla dzieci w wieku szkolnym, tj. od 7. roku życia i będą odbywały się bezpłatnie w każdy poniedziałek od godz. 15:30 do 17:00. Zapisy na pierwszych zajęciach w poniedziałek 10 września lub telefonicznie pod nr 512  864 195.

Dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzącym z Funduszu Promocji Kultury.:

Patronat medialny:

Zobacz inne wpisy z tej samej kategorii

Menu dostępności (ALT+U)