Premiera spektaklu o borowiackich szkudnikach już 8 listopada!

Już w piątek 8 listopada o godz. 18:00 zapraszamy na premierę spektaklu pt. „Skrzyżowanie sześciu dróg i siedmiu diabłów”. Spektakl powstał na podstawie lokalnej legendy, o której opowiadał pan Włodzimierz Dębicki. W przedstawieniu wystąpią młodzi aktorzy z Grupy Teatralnej B-CKiP. Przygotowania do spektaklu rozpoczęliśmy już w sierpniu w czasie warsztatów teatralno – scenograficznych. Zarówno warsztaty, jak i realizacja spektaklu miały miejsce dzięki realizacji projektu pt. „Śladem legend”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Legenda o skrzyżowaniu sześciu dróg i siedmiu diabłach znajduje się w książce: Klonowo nad Brdą. Mieszkańcy wobec dziedzictwa przeszłości, pod red. Marka Sassa, Bydgoszcz – Klonowo 2009, s. 119 – 122.

W spektaklu występują: Remigiusz Bonk, Ksawery Grubicki, Antonina Gwizdała, Józefina Gwizdała, Marcelina Słupińska, Natalia Gnidzińska, Zuzanna Karnecka, Julia Jankowska, Lena Jankowska, Maja Ossowska, Julia Ulatowska, Maria Gackowska.

Scenariusz i reżyseria: Barbara Rogalska

Scenografia: Alicja Wiślińska-Kornacka

Opieka artystyczna: Izabela Kotlęga

 

Spektakl pt. „Skrzyżowanie sześciu dróg i siedmiu diabłów”

8 listopada (piątek), godz. 18:00

Miejsce: Biblioteka – Centrum Kultury i Promocji Gminy Lubiewo

ul. W. Witosa 1, 89-526 Lubiewo

 

WSTĘP WOLNY! ZAPRASZAMY!

 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Zobacz inne wpisy z tej samej kategorii

Menu dostępności (ALT+U)