Promocja tomiku poezji „Jej stopy”

27 października 2017r. w Bibliotece-Centrum Kultury i Promocji Gminy Lubiewo odbyło się spotkanie promujące najnowszy tomik poezji Mirosławy Michalskiej – Winkel zatytułowany „Jej stopy”.

W spotkaniu udział wzięli miłośnicy twórczości pani Mirosławy.

Poetkę oraz zebranych gości przywitała gospodyni wieczoru, pani Monika Januszewska – dyrektor BCKiP Gminy Lubiewo. Autorski wieczór rozpoczął się od przedstawienia biografii oraz literackich osiągnięć autorki tomiku „Jej stopy”.

Pani Mirosława urodziła się  4 maja 1960 roku w Tucholi. Pracowała jako Starszy Dyżurny Ruchu w Zakładzie PKP Polskie Linie Kolejowe w Bydgoszczy.

Wiersze i fraszki pisze od roku 1977. Wydała tomiki wierszy: „W pociągu do sztuki”, „Na drezynowym szlaku”, „Fraszki”, „Dwie muuzy” oraz najnowszy zatytułowany „Jej stopy”.

W roku 2015 otrzymała nagrodę „Złoty Laur”, której patronem jest Federacja Związków Zawodowych Pracowników PKP w Warszawie.

Po przedstawieniu sylwetki i dorobku artystycznego pani Mirosławy, przyszedł czas na odczytanie przez samą autorkę wierszy. To była prawdziwa literacka uczta. Przy blasku świec poetka prezentowała wybrane przez siebie wiersze i fraszki. Zachęcała słuchaczy do pisania własnych utworów, do przelewania na papier swych przemyśleń i refleksji.

Po recytacji wierszy przyszedł czas na to, by przy kawie i ciastku porozmawiać z poetką, zadać pytania, podzielić się wrażeniami dotyczącymi jej najnowszej twórczości. Nie zabrakło też anegdot, związanych z okolicznościami powstania niektórych utworów. Z dowcipem i humorem autorka opowiadała skąd czerpie inspirację do pisania. Pochodzi ona m.in. z życia codziennego,
przyrody, obserwacji ludzi i rozmów z nimi.

Nie bez powodu w tomiku znalazły się zatem wiersze o tematyce wspomnieniowo – refleksyjnej i egzystencjalnej. Wiersze uderzają
słowami – jedne są dojrzałe i poważne, inne lekkie, z nutką humoru. W zbiorze opublikowano również wiersze młodych autorów z Grupy Et Cetera, a także sztukę napisaną przez Panią Gabrielę Brygman pt. „Przygody leśniczygo
zes Gołąbka” (pisownia oryginalna).

Na koniec tego magicznego wieczoru goście zostali obdarowani tomikami wierszy pani Mirosławy, mogli również liczyć na pamiątkowy wpis
z dedykacją od autorki.

Weronika Kurczewska

 

Zobacz inne wpisy z tej samej kategorii

Menu dostępności (ALT+U)