Przekaż fanty na licytację WOŚP – finał 12 stycznia

Już 12 stycznia 2020 w Bibliotece – Centrum Kultury i Promocji Gminy Lubiewo kolejny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy! Zaczęliśmy już przygotowania do 28. finału WOŚP. Jednym z punktów programu będzie licytacja przedmiotów i usług. Jeśli macie ciekawe przedmioty  lub usługi, które chcielibyście przeznaczyć na licytację, prosimy o kontakt pod numerem telefonu 512 864 195 lub osobiście w siedzibie naszej instytucji.

Najogólniej mówiąc – zbierać będziemy środki na zakup najnowocześniejszych  urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji. Chirurdzy wszystkich specjalności dzień i noc w całej Polsce ratują życie tych dzieci. Będziemy się skupiać przede wszystkim na takich dziedzinach medycyny dziecięcej jak chirurgia ogólna, kardiochirurgia czy neurochirurgia.

Aby operacje były skuteczne i  bezpieczne i aby jak najmniej było powikłań, a wyniki wczesne i odległe nie różniły się od najlepszych na świecie, potrzebne są najnowocześniejsze i bardzo kosztowne urządzenia medyczne. Stanowią one niezbędne wyposażenie sal operacyjnych, oddziałów intensywnej terapii pooperacyjnej, czy zakładów diagnostyki obrazowej.

Należą do nich:

  • lampy operacyjne,
  • stoły operacyjne,
  • diatermie,
  • aparaty do znieczulenia,
  • sprzęt monitorujący,
  • urządzenia teletransmisyjne,
  • aparaty RTG z ramieniem C
  • zestawy endoskopowe.

Cel Finału obejmuje także zakup wyposażenia dla oddziałów intensywnej terapii pooperacyjnej. W ich przypadku planowane są zakupy inkubatorów, monitorów, respiratorów, a także strzykawek automatycznych i objętościowych. Ponadto, zarówno dla sal operacyjnych jak i oddziałów pooperacyjnych, niezbędne będą zakupy ultrasonografów i echokardiografów.

Z góry dziękujemy za Wasze wsparcie!

28. Finał WOŚP

12 stycznia 2020 r. (niedziela), godz. 16:00

B-CKiP Gminy Lubiewo
ul. W. Witosa 1, Lubiewo

ŁAPIEMY WIATR W ŻAGLE

Gramy dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej

 

Zobacz inne wpisy z tej samej kategorii

Menu dostępności (ALT+U)