Relacja z 26. finału WOŚP

Podczas 26. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Gminie Lubiewo udało się zebrać 10.235,04 zł. Pieniądze zbierało 14 wolontariuszy: Paweł Jankowski, Natali i Magdalena Krajna, Damian Markiewicz, Natalia Michalska,Weronika Mrozik, Matuesz Musolf, Mikołaj Nowak, Jakup Oparka, Anna Rudłowska, Martyna Słupińska, Martyna Śliwińska oraz Olaf Zaniecki. Byli to uczniowie z Zespołu Szkół w Bysławiu oraz Zespołu Szkół w Lubiewie, opiekę nad kwestującą młodzieżą sprawowała pani Renata Szefler oraz pani Grażyna Śliwińska.

W niedzielne popołudnie wszyscy zainteresowani zebrali się w Bibliotece – Centrum Kultury i Promocji Gminy Lubiewo. Na scenie wystąpiła grupa teatralna „A co tam”, która wystawiła spektakl pt. „Na smyczy” w reżyserii Beaty Ziółkowskiej, następnie zatańczyły grupy „Imagination” i „Swing”. Program artystyczny uświetnił również występ chóru „Stokrotki”, a także Orkiestry Dętej Ochotniczej Straży Pożarnej z Bysławia. Część artystyczną przeplatały licytacje, które w brawurowy sposób poprowadził Adrian Kowalski. Wywołały one wiele emocji, a chęć zdobycia wybranych fantów przyczyniła się do przekazania całkiem pokaźnych kwot na rzecz WOŚP. Najwyższej wylicytowano zestaw maskotki Żarka oraz vouchery do mechaników samochodowych na wymiene opon oraz oleju. Padł rekor w wysokości 310 zł! Kolejnym zestawem, o który walczyło kilka osób była figurka bociana do ogrodu wraz z bonami do mechaników samochodowych na wymiane opon i serwis klimatyzacji. Licytacja zakończyła się na kwocie 260 zł. Propozycjami, które cieszyły się sporym zainteresowaniem były bony na weekend dla 2 osób w Ośrodku „Bory Tucholskie” w Okoninach Nadjeziornych, spływ kajakowy dla 4 osób, gra w paintball, wizyta u stomatologa czy też zestaw drewnianych donic do ogrodu. W tym roku przewidzieliśmy również licytacje skierowane do dzieci. Najmłodsi mogli powalczyć o przejażdżki wozami bojowymi OSP Bysław czy też OSP Lubiewo. Cena wywoławcza wynosiła 2 zł!
Na miejscu można było skorzystać z bufetu, a całkowity koszt ze sprzedaży zasilił puszki wolontariuszy. Na zakończenie nie mogło zabraknąć światełka do nieba.
Pragniemy podziękować wszystkim, którzy przekazali gadżety i vouchery na licytację, wolontariuszom i mieszkańcom, dzięki którym udało nam się uzyskać tak wysoką kwotę.

Zobacz inne wpisy z tej samej kategorii

Menu dostępności (ALT+U)