Relacja z finału Lata w teatrze – zdjęcia oraz opis pokazu

„Odinstalowani. Ruszamy na wyspę” – 8 sierpnia 2020, godz. 15:00 – FINAŁ Lata w teatrze, Lubiewo 2020

Finał był wielką kumulacją nas i naszej energii!
„Odinstalowani. Ruszamy na wyspę!” to hasło, które przyświecało wszystkim działaniom naszych artystycznych półkolonii. Zakończeniem teatralnych, muzycznych i scenograficznych warsztatów był pokaz w formie podróży po Archipelagu Wysp Dziecięcych.
Atmosfera była BARDZO GORĄCA!
W czasie dwutygodniowych półkolonii zorganizowanych w B-CKiP Gminy Lubiewo w ramach programu Lato w teatrze dzieci z gminy Lubiewo uczestniczyły w warsztacie teatralnym, muzycznym i scenograficznym, ale przede wszystkim poznały możliwości swojej wyobraźni i kreatywności. Zadaniem instruktorów było dzielenie się swoimi umiejętnościami, warsztatem pracy, ale przede wszystkim wspieranie dzieci w ich twórczych działaniach. Finałowy pokaz został podzielony na kilka wysp-scen, których historie i wygląd zostały stworzone przez uczestników latoteatralnych warsztatów.
Oto, co zobaczyliśmy na poszczególnych wyspach:
WYSPA ORLE GNIAZDO to wyspa muzyczna, na której rozbrzmiewały pirackie piosenki „Dzieciaki do domu”, „Wyspy z wyobraźni”, „Kiedy szliśmy przez Pacyfik”. Piosenki zaśpiewały i zagrały na ukulele dzieci z grupy muzycznej, a na zakończenie finału z ogromna energią „Dzieciaki do domu” oraz „Kiedy szliśmy przez Pacyfik” zaśpiewali wszyscy uczestnicy LWT w Lubiewie, instruktorzy, wychowawcy oraz zaproszeni goście.
ŁÓDŹ PODWODNA to wyspa instalacja. W wystających rurach – teleskopach łodzi podwodnej zamieszczone zostały niespodzianki dla uczestników pokazu. Były to głośniki, z których rozbrzmiewały latoteatralne piosenki, opowiedziane przez uczestników historie różnych wysp, czy też tajemnicze dźwięki. Z niektórych teleskopów wydostawały się zapachy – morskiej bryzy, a także zepsutego śledzia!
WYSPA TAJNA BAZA to wyspa, na której grupa aktorska uczestniczyła w tajnym zadaniu rozkodowania bomby. Oprawcy wzięli do niewoli również uczestników pokazu. Grupa antyterrorystów pracowała pod wielką presją (poza żołnierzem-Gapciem), na szali znalazło się życie mieszkańców i jeńców. Tajna operacja zakończyła się sukcesem, chociaż rozkodowanie bomby nie obyło się bez ofiar.
WYSPA BANANOWY ŚWIERK to wyspa, której historia została napisana przez uczestników półkolonii. W 1905 roku przybył na nią Jumbo Bambo wraz z  przyjacielem – mamutem. Był on wielkości buta, dlatego nazywał się Butek. Na wyspie tej rosły świerki, a na nich banany. Wyspa została zaprezentowana w formie instalacji. Autorską historię wyspy zaprezentowano w formie instalacji z nagraniem historii oraz prezentacją zdjęć.
TĘCZOWA WYSPA to wyspa pełna kolorów, zabawy i muzyki, której mieszkańcy zachęcają, by do nich dołączyć, razem żyć i dzielić się radością. Obowiązują na niej proste prawa: współpraca, harmonia, wzajemne zaufanie. Dzięki nim żyje się w tym miejscu kolorowo i wesoło.
WYSPA SKARBÓW to kolejna wyspa-instalacja. Stworzona została przez ludziki, budowle, zwierzęta, nietypowe konstrukcje, które wykonane zostały z szyszek, kawałków drewna i innych przedmiotów znalezionych w czasie codziennych spacerów.
WYSPA DESZCZOWY RAJ to wyspa marzenie, na której i odwiedzający ją ludzie mogą oddać się pełnemu relaksowi. Relaks gwarantuje deszczowa orkiestra stworzona z mieszkańców wyspy, którzy grają na deszczowych kijach. Tutaj dźwięk wody nie jest ponury i nużący, ale pełen spokoju i relaksu. wycisza nas i nasze zabieganie, przenosząc do tego co tu i teraz, pozwalając na wejście w głąb siebie.
Dziękujemy, że byliście z nami pomimo upału i Odinstalowani ruszyliśmy w podróż po Archipelagu Wysp Dziecięcych.
Zamieszczamy krótką fotorelację z tego wyjątkowego dnia.
fot. Piotr Nykowskiń

 

Lato w teatrze jest odrębnym programem Instytutu Teatralnego finansowanym przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

 

Zobacz inne wpisy z tej samej kategorii

Menu dostępności (ALT+U)