Relacja z niedzielnego Koncertu Kolęd w B-CKiP

To był już 4 Koncert Kolęd z B-CKiP. Niedzielna (5stycznia), zimowa aura oraz świąteczne melodie sprawiły, że Święta Bożego Narodzenia ponownie zagościły w naszych sercach. Na naszej scenie wystąpiły dzieci z Ogniska Muzycznego oraz wokalistki z grupy wokalnej B-CKiP. Gościem specjalnym w tym roku był 4 głosowy Chór Camerata działający w Tucholskim Ośrodku Kultury pod kierunkiem pani Marzenny Tyrańskiej. Chór działa już od 13 lat. Śpiewają w nim również mieszkańcy gminy Lubiewo.

Ważnym wyznacznikiem świątecznej atmosfery są przede wszystkim kolędy. Jest to piękna tradycja, do której kultywowania rok rocznie zachęca nasza instytucja. Jako pierwsze wystąpiły uczennice Ogniska Muzycznego, które pod kierunkiem pana Dariusza Borzeszkowskiego ćwiczą grę na gitarze klasycznej. Wiktoria Szwaracka zagrała kolędę „Dzisiaj w Betlejem”, Julia Lewandowska zaprezentowała nam „Wśród nocnej ciszy”, Oliwia Topolińska „Lulajże Jezuniu”, natomiast Lena Kulczyk zadebiutowała kolędą „Pójdźmy wszyscy do stajenki”.
Na zakończenie gitarowego koncertu Kinga Malinowska zagrała „Gdy śliczna Panna”. Dla zgromadzonej licznie publiczności zaśpiewały również wokalistki grupy wokalnej B-CKiP, które prowadzi pani Izabela Kamecka. Na scenie ponownie mogliśmy zobaczyć Wiktorię Szwaracką, która zaśpiewała solo kolędę pt. „Wigilia” oraz w duecie z Aleksandrą Jankowską świąteczną piosenkę „Święta, święta”. Zosia Mrozik natomiast zaprezentowała piosenkę
pt.  „Znowu święta”.

Na zakończenie wystąpił Chór Camerata, gość specjalny niedzielnego Koncertu Kolęd. Do chóru należą mieszkańcy Powiatu Tucholskiego, w tym również mieszkańcy gminy Lubiewo. Dla chórzystów próby i koncerty stanowią okazję do kulturalnego i aktywnego spędzania wolnego czasu, podczas którego zaspokajają muzyczną ciekawość, poszerzają swoją wiedzę oraz zdobywają doświadczenie w dziedzinie muzyki. Chór Camerata bierze aktywny udział
w wielu imprezach organizowanych w gminie Tuchola, jak i całym regionie, a także sam inicjuje różnego rodzaju wydarzenia kulturalne. Koncert w wykonaniu Chóru Camerata zachwycił zgromadzoną publiczność, o czym świadczyły niekończące się oklaski oraz wspólne z publicznością śpiewanie kolęd.

Zobacz inne wpisy z tej samej kategorii

Menu dostępności (ALT+U)