Relacja z WOŚP

Podczas 25. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Gminie Lubiewo udało się zebrać około 8100 zł. Pieniądze zbierali wolontariusze z Zespołu Szkół w Bysławiu oraz Zespołu Szkół w Lubiewie, opiekę nad kwestującą młodzieżą sprawowała pani Renata Szefler oraz pani Grażyna Śliwińska.

W niedzielne popołudnie wszyscy zainteresowani zebrali się w Bibliotece – Centrum Kultury i Promocji Gminy Lubiewo. Na scenie wystąpiła grupa teatralna „A co tam”, która wystawiła spektakl pt. „Czy to prawda?” w reżyserii Beaty Ziółkowskiej, następnie zatańczyły grupy „Imagination” i „Swing”. Program artystyczny uświetnił również występ chóru „Stokrotki”, a także Orkiestry Dętej Ochotniczej Straży Pożarnej z Bysławia. Część artystyczną przeplatały licytacje, które w brawurowy sposób poprowadził Adrian Kowalski. Wywołały one wiele emocji, a chęć zdobycia wybranych fantów przyczyniła się do przekazania całkiem pokaźnych kwot na rzecz WOŚP. Można było wylicytować mecz tenisa ziemnego z Wójtem Gminy Lubiewo, przejażdżkę wozem bojowym OSP Bysław, spływ kajakowy dla 4 osób, czy też kolację dla dwóch osób w Karczmie Borowiackiej. Na miejscu można było skorzystać z bufetu, a całkowity koszt ze sprzedaży zasilił puszki wolontariuszy. Na zakończenie nie mogło zabraknąć światełka do nieba.
Pragniemy podziękować wszystkim, którzy przekazali gadżety i vouchery na licytację, wolontariuszom i mieszkańcom, dzięki którym udało nam się uzyskać tak wysoką kwotę.

Zobacz inne wpisy z tej samej kategorii

Menu dostępności (ALT+U)