Relacja z wystawy malarstwa i fotografii p. Idzikowskiego

W piątek 17 marca miała miejsce wystawa malarstwa i fotografii Piotra Idzikowskiego, lokalnego malarza z Bysławia. Artysta zaczął malować, gdy miał 27 lat, a jego obrazy można podziwiać na co dzień, chociażby w Zespole Szkół w Bysławiu, czy też w ośrodku z zdrowia. Piotr Idzikowski fotografuje od 16 roku życia, ale dopiero w tym roku miała miejsce pierwsza wystawa fotografii artysty.

Prezentowane obrazy i zdjęcia podziwiali mieszkańcy Lubiewa, Bysławia, rodzina artysty, a także wójt Gminy Lubiewo – Michał Skałecki. Podczas wystawy można było osobiście porozmawiać z artystą i wyjaśnić wszelkie nurtujące aspekty. Wśród zebranych znalazły się osoby, które posiadają w prywatnych zbiorach obrazy Piotra Idzikowskiego, o czym chętnie opowiadały. Dyskusja ta zaowocowała zamówieniem przez wójta obrazu, który zostanie przekazany Bibliotece – Centrum Kultury i Promocji Gminy Lubiewo.

Obrazy Piotra Idzikowskiego można było oglądać już kilkakrotnie w Muzeum Borów Tucholskich, ale po raz pierwszy zostały zaprezentowane w Gminie Lubiewo, w której artysta mieszka i tworzy od kilkudziesięciu lat. Zarówno w przypadku malarstwa, jak i fotografii jest samoukiem. Inspirują go dzieła Edgara Degas, a także Jana Vermeera. Artysta maluje to, na co ma ochotę… portrety, pejzaże, reprodukcje, natomiast na zdjęciach zobaczyć można przede wszystkim faunę i florę oraz lokalny krajobraz.

Wystawę można oglądać do końca marca bieżącego roku w B-CKiP.

(I.K.)

Zobacz inne wpisy z tej samej kategorii

Menu dostępności (ALT+U)