Seniorzy dzieciom z okazji zbliżających się świąt

Boże Narodzenie za niespełna dwa tygodnie, a świąteczna atmosfera zagościła w B-CKiP już w poniedziałek 11 grudnia, a to za sprawą opowieści wigilijnej, którą w formie teatrzyka kamishibai przygotowali seniorzy i seniorki dla dzieci z klas „0” ze Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Lubiewie. Na dzisiejszym wydarzeniu gościliśmy również Joanna Jastak – Wójt Gminy Lubiewo

Opowieść o narodzinach dzieciątka Jezus przeczytały pani Genowefa Zywert oraz pani Zofia Rytlewska. Bożonarodzeniową opowieść przeplatały kolędy, które śpiewali zarówno seniorzy, seniorki, jak i nasi goście.

Po części artystycznej przyszedł czas na słodki poczęstunek, a także upominki dla dzieci, które własnoręcznie przygotowali nasi seniorzy i seniorki.

Dzisiejsze wydarzenie odbyło się z inicjatywy uczestniczek i uczestników zajęć w Klubie Seniora, którzy co poniedziałek działają razem z Krystyna Deręgowska. Przygotowania do dzisiejszego dnia rozpoczęliśmy już w październiku!

Bardzo dziękujemy wszystkim za zaangażowanie!

Drodzy Seniorzy z radością przyglądamy się ogromnym pokładom Waszej energii. Każda Wasza inicjatywa ma wspaniałą realizację!

Drogie Dzieci, mamy na dzieję, że dzisiejsze spotkanie zapamiętacie jako wyjątkowy dzień, a świąteczny nastrój będzie Wam towarzyszył aż do zbliżających się świąt.

———————————

Cykliczne spotkania dla seniorów z gminy Lubiewo w tym roku finansowane są ze środków Gmina Lubiewo w ramach dotacji celowej dla instytucji kultury.

Zobacz inne wpisy z tej samej kategorii

Menu dostępności (ALT+U)